یک کیلو جعبه از یک کیلو شیرینی گران‌تر شد!

دنیاک: افزایش قیمت مقوا ، قیمت جعبه شیرینی را گران کرده است تا جایی که برخی قنادان برای تحویل شیرینی در جعبه قیمت جداگانه ای را طلب می کنند، رییس اتحادیه قنادان اما می گوید این اقدام یعنی دریافت هزینه جداگانه برای شیرینی غیر قانونی است.

علی بهره‌مند در مورد میزان افزایش قیمت مقوا بیان کرد: امسال نسبت به سال قبل قیمت مقوا ۳۰۰درصد افزایش یافته است به طوری که مقوای کیلویی ۵تا۶ هزار تومان اکنون تا کیلویی ۲۵هزار تومان افزایش یافته است اما میانگین قیمت شیرینی ها پرمصرف ۲۱ هزار و پانصد تومان است.

وی تصریح کرد: با توافق مسوولان اعلام شد که در نرخنامه ها، وزن جعبه های استاندارد زیر نرخنامه هر واحد صنفی ذکر شود.

افزایش قیمت جعبه شیرینی

بهره‌مند اظهار کرد: هر جعبه شیرینی استاندارد به طور معمول ۱۲۵ گرم است که بر روی جعبه باید مهر استاندارد، مهر بهداشت و تاریخ تولید و انقضا و … درج شود. وزن و قیمت جعبه ها در نرخ شیرینی محاسبه شده و از سوی اتحادیه این نرخ ها بر اساس محاسبه این هزینه ابلاغ شده است.

وی خاطر نشان کرد: جعبه های مقوایی شیرینی از معمولی تا لوکس را شامل می شود که قیمتی بین کیلویی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان دارد و قیمت ها بر اساس کیفیت و نوع جعبه‌ها می تواند متغیر باشد.

بر اساس گفته های رییس اتحادیه قنادان تهران می توان نتیجه گرفت قیمت هر کیلو جعبه مقوایی از قیمت یک کیلو شیرینی گران تر است.

منبع: خبر آنلاین

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن