ترفندهایی برای زنانی که قصد دارند تنها سفر کنند

دنیاک: اخیرا تنها سفر کردن در ایران هم رواج پیدا کرده و زنان زیادی با یک کوله پشتی نه تنها ایران بلکه جهان را می‌گردند. زنانی که این سفر را تجربه کرده‌اند، معتقدند که سفر تنهایی باعث افزایش اعتماد به نفس و تاثیرات مثبت در زندگی‌شان خواهد شد. در ادامه برای خانم‌هایی که قصد دارند اولین سفر تنهایی خود را تجربه کنند، پیشنهاداتی داریم.

مقصدتان را با دقت انتخاب کنید

احتمال دارد که در هنگام دیدن یک فیلم، خواندن یک مستند یا برنامه تلویزیونی مقصد سفرتان را انتخاب کرده باشید. اما یادتان باشد که شما باید دلیلی بیشتر از احساسات آنی برای سفرکردن به آنجا داشته باشید. حتما درباره مقصد سفرتان در اینترنت جستجو کنید، از تجربه‌های دیگران در این باره بپرسید و درباره فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور مطمئن شوید. بعد تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید به آن جا سفر کنید یا نه.

 

برای شب اول برنامه داشته باشید

قبل از رفتن به سفر حتما خانه یا هاستلی اجاره کنید. به این ترتیب بعد از ورود به آن شهر دیگر دغدغه اینکه شب را کجا سر کنید، نخواهید داشت. اگر هم از مکان اقامتتان راضی نبودید، می‌توانید سر فرصت آن را تغییر دهید.

ملزومات سفر همراهتان باشد

همه چیز را پیش بینی کنید و همراه خود داشته باشید. ببینید از لحظه خروج تا لحظه ورود به خانه چه چیزهایی نیاز دارید. به این ترتیب می‌توانید بدون استرس از سفر خود لذت ببرید و با مردم معاشرت کنید. یادتان باشد که این به معنی داشتن یک چمدان بزرگ نیست، بلکه شما باید با یک کوله پشتی سبک سفر کنید. مدارک، کارت بانکی و پولتان را در یک کیف کوچک کمری بگذارید و با خودتان حمل کنید.

 

فقط افراد مطمئن را باخبر کنید

در مورد محل اقامت خود فقط به افراد مطمئن خبررسانی کنید و افراد غریبه را از این موضوع مطلع نکنید. این می‌توانید امنیت شما را به خطر بیندازد. شما می‌توانید با زنان دیگری که تنها سفر می‌کنند و در موقعیت شما هستند، دوست شوید و با هم اوقاتتان را بگذرانید.

تنها غذا نخورید

گرچه گاهی مجبور به تنها غذا خوردن می‌شوید، اما همیشه مجبور نیستید تنها غذا بخورید. می‌توانید در جشنواره‌های غذا یا آشپزخانه‌های کوچک محلی همراه دیگران غذایتان را میل کنید و از غذایتان لذت ببرید.

با محلی‌ها معاشرت کنید

به نمایشگاه‌های سنتی و اقامت‌گاه‌های بومگردی بروید و به کارهایی که مردم به آن مشغول هستند نگاه کنید. سعی کنید با مردم بیشتر معاشرت کنید و رفتارتان هم بر اساس سنت‌های مردم همان ناحیه باشد.

 

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن