برنامه‌های عجیب تلویزیون در شب عید

دنیاک: شب میلاد حضرت زهرا سلام الله علیهاست و بازهم دست تلویزیون در یک مناسبت‌ مذهبی شاد، خالی است و قرار است در بهترین شرایط، با یکساعت برنامه ترکیبی هم بیلان کاری آماده شود و هم مدیران شبکه «تعهد» خود درباره مناسبت‌های مذهبی را نشان بدهند.

ساعت حدود ۱۱شب است و مروری بر شبکه‌های سیما نشان می‌دهد بعد از ۴۰سال، همچنان تلویزیون کشورمان در شبی شاد و به یاد ماندنی برای همه مردم ایران، برنامه خاصی ندارند و تقریبا تمام شبکه‌ها کنداکتور ثابت خود را دارند.

شبکه اول سیما، سریال «خاک گرم» را طبق روال هر شب پخش می‌کند و بعد هم یک برنامه گفتگو محور سرد، با دکور تکراری و به صورت ایستاده و با دعوت از چند مهمان …شبکه دو، علاوه بر سریال شبانه، گفتگوی ویژه خبری دارد و یک قطعه از مولودی خوانی محمود کریمی. شبکه سه برنامه نود را دارد. قبلش البته برنامه «چراغانی» با اجرای شهرام شکیبا و همسرش پخش شد!

شبکه چهار، مثل همیشه کار خودش را انجام می‌دهد و زیاد با تقویم و مخاطب کاری ندارد؛ شب شعر از مجموعه شبهای هنر را پخش می‌کند. شبکه تهران، مجموعه نگهبان زمین را دارد و شبکه خبر هم که تکلیفش روشن است. شبکه آموزش هم مثل بیست سال گذشته، مشاعره پخش می‌کند که دکورش گل‌دار شده و محور شعرها مادرانه شده و شرکت‌کننده‌ها خانم!

شبکه قرآن نیز تغییری در کنداکتور ندارد و «اشراق» را پخش می‌کند. شبکه مستند هم که مانند شبکه چهار است. شبکه نمایش فیلم سینمایی «مسیر سنگی» و شبکه افق هم مستند «روایت رهبری و مولودی خوانی محمود کریمی» دارد. شبکه آی فیلم، سریال شبانه دارد. شبکه ورزش، بسکتبال خارجی پخش می‌کند. شبکه سلامت تکرار برنامه «ضربان» صبح را بازپخش می‌کند و شبکه نسیم «کودک شو»!

شب میلاد دردانه پیامبر(ص)، شب بزرگداشت مقام مادر و زن به همین شکل در تلویزیون می‌گذرد و اگر شانس بیاورید در بین جابجا کردن شبکه‌های تلویزیون، چند دقیقه مولودی خوانی محمود کریمی نصیبتان می‌شود تا دست‌های خالی برنامه‌ریزان مدعی بیش از پیش نمایان شود.

تلویزیونی که برای سال آینده، ۱۸۴۰ میلیارد تومان ردیف بودجه مستقیم دارد و حدودا همین مقدار درآمد بازرگانی و یک سوم آن هم درآمد برنامه‌های مشارکتی. و همچنان از بی پولی می‌نالد و دست‌های خالی خود را به آن نسبت می‌دهد…

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن