اقدام توهین آمیز صفحه نشنال جئوگرافیک داد ایرانی‌ها را در آورد

دنیاک: کمتر از یک هفته قبل صفحه رسمی نشنال جئوگرافیک در اینستاگرام اعلام کرد که ۱۰۰ میلیونی شده‌ است. ۱۰۰ میلیون از سراسر دنیا این صفحه مرتبط با علوم طبیعی را دنبال می‌کنند که احتمالا خیلی از آن‌ها هم ایرانی هستند.

این صفحه برای جشن ۱۰۰ میلیونی شدنشان برای دنبال کننده‌هایش هدیه ویژه‌ای داشت، او از همه خواسته یکی از عکس‌های متعلق به این مجموعه را در صفحه شخصی خودشان با هشتگ مشخصی منتشر کنند. همچنین دنبال کننده‌ها یک روز مشخص در استوری‌ها می‌توانند در نظر سنجی انتخاب بهترین عکس نشنال جئوگرافیک شرکت کنند و برنده سفر به تانزانیا باشند!

تا این‌جا همه چیز خوب است، ایده جذابی که اتفاقا برای صفحه می‌تواند مخاطب بیشتری را هم به همراه داشت باشد، اما وقتی جریان برای ما متفاوت می‌شود که در صفحه قوانین شرکت نام چند کشور را می‌بینیم که نمی‌توانند در نظر سنجی حضور پیدا کنند؛ از جمله ایران، کوبا، کره شمالی، سودان، سوریه و کلا کشورهایی که در لیست تحریم‌های امریکا هستند.

این اتفاق با واکنش منفی ایرانی‌ها روبرو شده، خیلی‌ها می‌گویند آن‌ها جزو همان افرادی هستند که به ۱۰۰ میلیونی شدن صفحه کمک کرده‌اند و این تبعیت کردن از قوانین امریکا تبعیض است. این جریان تا جایی ادامه پیدا کرده که برخی صفحه را آنفالو کرده‌اند تا بگویند اگر آن‌ها نباشند، این تعداد فالوئر هم در پیج نخواهد بود.

البته این اولین باری نیست که این مجموعه معتبر عکاسی، کاربران ایرانی را تحریم کرده است. پیش از این در فراخوان‌هایی همچون «مسابقه عکس مسافر» نیز از حضور کاربران ایران و چند کشور دیگر نیز ممانعت به عمل آمده بود.

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن