چطور برای رسیدن به اهدافمان اراده داشته باشیم؟

اختصاصی دنیاک: در بسیاری مواقع ما نمی‌توانیم به برنامه ریزی بلند مدتی که کردیم عمل کنیم و در نتیجه از رسیدن به هدف‌هایمان جا می‌مانیم. از نظر آماری فقط ۸ درصد مردم می‌توانند به هدف‌های خود پافشاری کرده و روی تصمیمات خود بایستند. در ادامه این مطلب به شما یاد می‌دهیم که چطور با اراده باشید و با اراده بمانید.

۱۵ دقیقه سکوت

هر روز ۱۵ دقیقه را در سکوت طی کنید و به مسیری که در حال طی کردن آن هستید، فکر کنید. به زمان بندی برنامه‌هایتان نگاهی بیندازید و اگر نیاز به اصلاح هست آن را مرتب کنید. این کار به شما انگیزه می‌دهد.

انجام یک کار سخت در هر هفته

دوست دارید کلاس زبان ثبت نام کنید؟ یا عکاسی؟ شروع به انجام این کارها کنید. به شکست خوردن یا نکات منفی فکر نکنید و فقط شروع کنید. مهم است که شما از ساحل امن خود خارج شوید و دل به دریا بزنید.

شکرگزار باشید

هر روز سه چیز جدیدی که به خاطر آن می‌توانید شکرگزار باشید را پیدا کنید و بابت داشتن آن‌ها خدا را شکر کنید. این کار باعث خواب بهتر شما و کاهش استرس و پریشانی‌های روزمره شما می‌شود. این کار زمان زیادی از شما نخواهد گرفت اما تاثیر زیادی بر زندگی شما خواهد گذاشت.

سبک زندگی سالم داشته باشید

مهم است که شما سبک زندگی سالم و تغذیه سالمی داشته باشید. اگر می‌خواهید لاغر شوید، هدفتان را لاغری یا کوچک کردن شکم قرار ندهید، بلکه هدفتان باید داشتن بدنی سالم و قوی باشد.

با خودتان مهربان باشید

با خودتان مهربان باشید و گفتگوهای درونی را به سمتی پیش ببرید که دوستانه و به دور از هر گونه خشونت کلامی باشد. خودتان را ملامت نکنید و نکات مثبت کارهای روزانه‌تان را هم ببینید.

 

احساساتتان را توصیف کنید

زمانی را صرف توصیف و درک احساسات روزانه تان کنید. به اینکه «دلتنگ هستم» یا «بغض دارم» اکتفا نکنید. به دنبال ریشه احساسات و دلیل آن‌ها باشید. برای احساساتتان نام بگذارید و ببینید که در شرایط مختلف چگونه باید آن‌ها را کنترل کنید.

زمان بندی داشته باشید

بسیاری از آدم‌ها می‌گویند که در آینده می‌خواهم به کلاس پیانو بروم یا در آینده می‌خواهم زبان یاد بگیرم. آینده‌ای که اصلا معلوم نیست چه زمانی از راه می‌رسد. در این شرایط باید برای خودتان زمان بندی کنید و آن را در تقویم یادداشت کنید. حتی اگر فرصت نمی‌کنید که در کلاس مورد نظرتان شرکت کنید برای یادگیری مهارت‌های رسیدن به هدفتان تلاش کنید. مهم این است که این چرخه را متوقف نکنید.

با عزیزانتان وقت بگذرانید

خیلی مهم است که روزانه حتما زمانی را صرف بودن با خانواده و کسانی که دوست دارید، بکنید. این کار باعث آرامش درونی شما شده و کمک می‌کند که اعتماد به نفس بیشتری داشته و با روحیه به سمت اهدافتان پیش بروید.

 

عادت‌های بد را ترک کنید

به جای اینکه خودتان را ملزم کنید هر روز سبزی تازه بخورید، خوردن چیپس و تنقلات را متوقف کنید. ترک کردن عادات بد به شما کمک می‌کند که شخصیت با اراده‌ای داشته باشید و بیشتر به خودتان اعتماد کنید.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن