یک حرکت ورزشی ساده برای خلاص شدن از شر شکم بزرگ

اختصاصی دنیاک: زندگی کم تحرک روزمره باعث چاقی و اضافه وزن شده است. علاوه بر این نبود وقت یا پول برای رفتن به باشگاه به این مسئله دامن زده است. اما یک متخصص ژاپنی با ارائه تمرین‌های ورزشی ساده به شما راه خلاص شدن از شکم بزرگ را آموزش می‌دهد. یادتان باشد که حتما این تمرین‌ها را به ترتیب انجام دهید.

 

مرحله اول – نرمش

ابتدا با نرمش بدنتان را گرم کنید. سپس صاف باستید و دست‌هایتان را در دو طرف پهلویتان قرار دهید. بهتر است که قبل از شروع تمرین‌ها یک تشک یا پتو زیر پاهای خود قرار دهید تا کمر و پاهایتان آسیب نبیند.

 

مرحله دوم – باز کردن پاها

در این مرحله باید پاهایتان را بیشتر از عرض شانه باز کنید. دست‌هایتان همچنان در دو طرف پهلو قرار داشته باشد. یادتان باشد که پنجه پاها به سمت بیرون باشد.

 

مرحله سوم- خم شدن

حالا دست‌هایتان را روی زانو قرار دهید. وقتی در این حالت قرار می گیرید، ران‌های شما کشیده می‌شوند و ممکن است درد هم بگیرند. مهم است که حتما همه ماهیچه‌های پا درگیر این حرکت شود.

 

مرحله چهارم – چرخیدن به صورت افقی

در این مرحله نوبت به تمرین اصلی است. همان طور که پاهایتان باز هستند، کف دست‌هایتان را روی ران و در نزدیکی زانو قرار دهید. به سمت جلو خم شوید، شانه‌تان را به سمت چپ و داخل بچرخانید. در این حالت ماهیچه پا، کمر و پشت شما کشیده می‌شوند. ۳ ثانیه در همین حالت بمانید و سپس به حالت قبل برگردید.

 

مرحله پنجم – نفس عمیق بکشید

در این حالت که به شکل مرحله سوم درآمده‌اید، یعنی پاهای شما باز هستند، زانوهایتان خم شده‌اند و دست‌هایتان روی ران پایتان قرار دارند، چند دم و بازدم عمیق بکشید.

 

مرحله ششم – تکرار تمرین چهارم

حالا دوباره تمرین مرحله چهارم را در جهت مخالف تکرار کنید. حالا شانه چپ را به سمت راست و داخل بدنتان بچرخانید. این تمرین باعث انعطاف پذیری بدن شما می‌شود، برای بهبود کمردرد مناسب است و ماهیچه‌های شکم و ران شما را سفت خواهد کرد.

نکته آخر

به یاد داشته باشید که باید این تمرین را هر روز و دوبار پشت سر هم تکرار کنید. رژیم غذایی مناسب و ورزش دو موردی هستند که به کاهش وزن و کوچک کردن شکم شما کمک می‌کنند.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن