طرز تهیه ۶ پوره خوشمزه برای درمان یبوست کودک

اختصاصی دنیاک: یکی از مشکلات همیشگی والدینی که به کودکشان غذای کمکی می‌دهند، مشکل ابتلای آن‌ها به یبوست است. اما نگران نباشید شما به سادگی و با دستورهای غذایی ساده می‌توانید این مشکل را حل کنید. در ادامه ما برای شما پیشنهاداتی داریم.

نشانه یبوست در کودکان چیست؟

  • مدفوع سفت و خشک
  • گریه کودک هنگام دفع
  • غذا نخوردن کودک
  • سفت بودن شکم کودک
  • دیده شدن خون در مدفوع کودک

طرز تهیه پوره گلابی

برای تهیه این غذا به ۲ عدد گلابی پوست کنده و قاچ شده، ۴ عدد آلو بخارای بدون هسته، ۱ لیوان آب داغ، ۱/۸ قاشق چایخوری پودر میخک نیاز دارید. ابتدا گلابی را بخار پز کنید و زمان بدهید تا سرد شود. بعد آلو بخارا را به مدت ۱۰ دقیقه در لیوان آب داغ قرار دهید و سپس آن را در بیاورید. حالا گلابی، آلو بخارا و پودر میخک را با هم میکس کنید تا تبدیل به پوره شود. اگر پودر میخک ندارید می‌توانید به جای آن از دارچین استفاده کنید.

طرز تهیه مخلوط رازیانه

شما باید ۱ عدد پیاز رازیانه، ۲ لیوان هلوی پوست کنده و قاچ شده و ۱ لیوان نخود سبز آماده کنید. ابتدا همه موادتان را بخار پز کنید و فرصت دهید تا سرد شود. بعد آن‌ها را در مخلوط کن بریزید تا پوره شما آماده شود.

طرز تهیه پوره اسفناج

برای این پوره به ۲ عدد گلابی پوست کنده و قاچ شده، ۱ لیوان اسفناج و ۱/۲ لیوان آلو بخارا نیاز دارید. گلابی و اسفناج را بخار پز کنید و فرصت دهید تا سرد شود. آلو بخارا را ده دقیقه در لیوان آب گرم گذاشته و سپس همه مواد را میکس کنید. پوره شما آماده است.

 

طرز تهیه پوره گلابی کبابی

برای تهیه این غذا به ۲ عدد گلابی ورقه شده نازک، ۵ عدد خرمای بدون هسته، ۱ لیوان آب داغ و آب یک عدد پرتقال نیاز دارید. ابتدا فر را با دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت روشن و فرصت دهید تا خوب گرم شود. روی سینی فر کاغذ شیرینی بگذارید و گلابی‌ها را روی آن قرار داده و داخل فر بگذارید. گلابی‌ها ۳۰ دقیقه باید در فر بمانند. خرما را به مدت ۱۰ دقیقه در یک لیوان آب داغ قرار دهید. حالا گلابی، خرما، آب پرتقال را میکس کنید تا تبدیل به پوره شود. این پوره را گرم به فرزندتان بدهید.

طرز تهیه پوره کدو حلوایی

برای تهیه این پوره به نصف یک کدو حلوایی کوچک پوست کنده و خرد شده، یک چهارم لیوان ماست پرچرب یونانی و ۳ عدد آلو بخارای بدون هسته نیاز دارید. ابتدا کدوحلوایی را بخار پز کنید و فرصت دهید تا سرد شود. الو بخارا را هم طبق معمول ۱۰ دقیقه در یک لیوان اب گرم قرار دهید. در انتها همه موادتان را با هم میکس کنید.

طرز تهیه مخلوط آلو و گلابی

برای تهیه این پوره به ۴ عدد گلابی پوست کنده و قاچ شده، ۴ عدد آلوی بدون هسته و یک قاشق غذاخوری اسطوخدوس نیاز دارید. اسطوخدوس را در کیسه مخصوص چای ریخته، آلو و گلابی را در یک دیگ بریزید و اسطوخدوس را روی آن بگذارید و موادتان را بخار پز کنید. حالا به موادتان اجازه دهید تا سرد شود و اسخودوس را هم بردارید در آخر گلابی و آلو را میکس کنید.

 

 

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن