زمستان واقعی را در آبشار یخی هلمون تجربه کنید

دنیاک: زمستان‌ها معمولا بیشتر افراد سفر به جنوب را انتخاب می‌کنند، اما اگر اهل ماجراجویی و عاشق فصل زمستان باشید، مقاصد سفر هیجان انگیزی در دسترس شماست. مثلا آبشار یخی هلمون که این آبشار در مسیر میگون به شمشک قرار دارد و برای پیاده روی روی برف و یخ نوردی بسیار مناسب است.

آبشار یخی هلمون در کجا قرار دارد؟

آبشار یخی هلمون در دره هلمون و در شمال شرقی تهران قرار دارد. این آبشار پوشیده از یخ، برف و قندیل‌های سوزنی شکل است. در هر کجای تهران که باشید به اندازه ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر با این آبشار فاصله ندارید. ابتدا باید خودتان را به بزرگراه شهید بابایی برسانید و از جاده لشکرک به فشم و سپس به میگون بروید. شما برای رسیدن به میگون از میدان فشم باید ۵ کیلومتر راه بروید. سپس جاده میگون به شمشک را در پیش بگیرید. در آخر ۵ کیلومتر دیگر هم جلو می‌روید و به هملون می‌رسید. در اولین نشانه با تابلوی رستوران هملون مواجه می‌شوید. یادتان باشد که حتما در فصل زمستان زنجیر چرخ همراه‌تان باشد.

اگر نمی‌خواهید از ماشین شخصی استفاده کنید، می‌توانید با اتوبوس‌های خطی شمشک، حوالی ساعت ۷ صبح از فلکه چهارم تهران پارس حرکت کنید. این اتوبوس‌ها ساعت ۱۵:۳۰ از شمشک به طرف تهران بر می‌گردند. بعد از اتوبوس تاکسی‌های شمشک گزینه بعدی برای شما هستند.

 

وسایلی که برای سفر به آبشار یخی هلمون باید همراه داشته باشید

همان طور که قبلا گفتیم؛ برای سفر در زمستان به این آبشار باید زنجیر چرخ، چند دست لباس گرم، عینک مناسب برف، بادگیر، کلاه، دستکش، بارانی و کفش مناسب یا پوتین و یخ شکن‌های کوچک همراه داشته باشید. دمای این دره حدود ۱۰ درجه از جاده اصلی کمتر و بسیار سرد است. حتما همراه خود غذای سبک و آب کافی و بنزین هم ببرید. یادتان باشد که برای رفتن به این آبشار به صورت گروهی برنامه ریزی کنید.

چند نکته مهم برای سفر به آبشار یخی هلمون

یخ نوردی یکی از ورزش‌های هیجان انگیز اما خطرناک به شمار می‌رود. پس اگر دوره‌های آن را نگذرانده‌اید، فقط به تماشای دیگران و مناظر طبیعی بنشینید. وقتی به زیر آبشار رفتید مواظب قندیل‌های یخی که احتمال شکستن و فروریختن آن وجود دارد، باشید. در هنگام بازگشت از آبشار زباله‌های خود را از دره جمع کنید.

 

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن