روزی که بهرام رادان قهرمان تکواندو شد +عکس

دنیاک: فیلم «سونامی» به کارگردانی میلاد صدرعاملی با موضوعی ورزشی در پردیس ملت به نمایش درآمد و نشست خبری آن با حضور عوامل فیلم برگزار شد.

مسئله انتخاب بازیگر مناسب برای نقش‌های ورزشی فیلم

یکی از مسائلی که در این نشست مطرح شد موضوع انتخاب بازیگران و البته انتخاب مهرداد صدیقیان با سفارش رادان بود که چندان به مذاق بهرام رادان خوش نیامد. او در پاسخ به این سوال گفت:‌ «سوال‌کننده حتما سینما را نمی‌شناسند. همکاری من و مهرداد صدیقیان در چند کار اتفاقی بوده است. شاید این اتفاق که الان که در چند فیلم پشت‌سر هم افتاده تا چند سال دیگر تکرار نشود.»

صدیقیان هم در تایید حرف‌های رادان گفت:«من و بهرام رادان حدود ۹ سال است که با هم دوست هستیم و سال ۹۵ اولین بار با هم بازی کردیم. اگر قرار بود که همدیگر را پیشنهاد بدهیم، باید خیلی زودتر اتفاق می‌افتاد. این اتفاق برایم بسیار خوشایند است. چون بهرام رادان بسیار حرفه‌ای‌ است، فیلم برایش مهم است و در گروه به همه کمک می‌کند.»

البته انتخاب بازیگر برای فیلم هم خود چالشی بوده است که صدرعاملی درباره آن می‌گوید: «البته که انتخاب زیادی نداشتم، چون باید بازیگران نقش‌های اولم ورزشکار می‌بودند و هیکل‌های ورزشکاری داشته باشند. متاسفانه بسیاری از بازیگران سینما این شرایط را نداشتند.»

بهرام رادان در صحنه‌ای از فیلم «سونامی»

حضور یک قهرمان تکواندو کنار عوامل فیلم

میلاد صدرعاملی درباره حضور کورش رجلی قهرمان تکواندو در کنار عوامل فیلم «سونامی» توضیح داد: «اگر کار من بدون آقای رجلی که قهرمان جهان هستند انجام می شد نتیجه این نبود. ایشان سه ماه قبل از فیلمبرداری تمرینات خودشان را با آقای رادان و صدیقیان شروع کردند. ضمن اینکه به آقای غفاری و شجاع نوری هم خیلی کمک کردند. بچه ها را به لیگ تکواندو می‌بردند تا رفتار مربی ها را ببینند و از آنها الگو بگیرند و این خیلی به همه بچه ها کمک کرد.»

کوروش رجلی مربی تکواندو هم درباره فیلم «سونامی» و حضورش در کنار تیم سازنده فیلم گفت: «اتفاق خیلی بزرگی در ورزش ما و برای ما در سینما افتاد که توانستیم زندگی قهرمانی‌مان را به این شکل به تصویر بکشیم. سختی های زیادی داشتیم. آقای رادان، صدیقیان، غفاری و شجاع نوری واقعا به صورت حرفه ای به این موضوع نگاه کردند. بچه ها از همان ابتدا آمادگی جسمی مطلوبی داشتند.  کار خیلی سختی بود اما در عرض سه ماه این بچه ها توانستند خیلی راحت تکنیک ها را یاد بگیرند. بچه ها خیلی خوب با این موضوع کنار آمدند و خیلی خوشحالم که توانستند تصویری از زندگی قهرمانی نمایش دهند.»

چرا رادان نقش مکمل بازی نمی‌کند

بهرام رادان در پاسخ به این سوال که چرا از بازی در نقش مکمل پرهیز می‌کند، گفت: «فکر می‌کنم برای هر بازیگر مهم نقشی است که به او پیشنهاد می‌شود، نه اینکه اصلی یا مکمل باشد. من هم معمولا سعی می‌کنم از بین پیشنهاداتم انتخاب کنم. نقش مکمل هم قبلا داشتم و در فیلم کنعان بازی کرده بودم.» البته در فیلم «سونامی» هم نقش رادان آنطور که میلاد صدرعاملی می‌گوید نقش مکمل نیست و نقش اصلی است.

نقش امیرمهدی ژوله در «سونامی» و شاه‌سکانسی که حذف شد

امیرمهدی ژوله با اشاره به آشنایی قبلی خود با میلاد صدرعاملی درباره جذابیت بازی در این فیلم گفت: «جذابیت این کار برایم خود میلاد صدرعاملی و گروه بود. خیلی وقت‌ها این حضور و عدم حضور در مقابل رقیب اسرائیلی همیشه مورد مناقشه قرار می‌گرفت. در این فیلم شاه‌سکانسی وجود داشت که از دو تا دیدگاهی که مخالف و موافق این اتفاق بودند دلایلشان را بیان می‌کردند. متاسفانه آن سکانس مجوز نگرفت که باشد. اگر بود معنا و عمق دیگری به فیلم می‌داد.»

منبع: خبر آنلاین

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن