ازدواج با پسر کم سن بله یا خیر؟

اختصاصی دنیاک: در جامعه ما ازدواج با مردی کوچک‌تر از زن یک تابو محسوب می‌شود و معمولا روان شناسان نیز با آن موافق نیستند. در این مطلب به نکات مثبت و منفی رابطه با مردی کوچتر از زن اشاره می‌کنیم.

اولویت‌های او متفاوت است

اولویت‌های مردی کوچکتر از خودتان متفاوت با بقیه مردان است. مثلا مردی که در دهه ۲۰ زندگی می‌کند، اولویت اصلی‌اش درس خواندن یا کار کردن است. او می‌خواهد تکلیفش را با درس یا کارش مشخص کند. اما مردی که در دهه ۳۰ زندگی‌اش به سر می‌برد در زندگی به ثبات بیشتری رسیده است. پس اگر می‌خواهید در کنار همسر زندگی‌تان آرامش داشته باشید و مثلا با او به سفر بروید، انتخاب مردی که در دهه ۲۰ زندگی‌اش به سر می‌برد، گزینه مناسبی برای شما نیست. اما اگر تصمیم‌تان در این مورد جدی است پس باید تفاوت‌ها را نیز بپذیرید.

رابطه بلند مدت یا کوتاه مدت؟

اگر مردی بسیار از شما سن کمتری داشته باشد، احتمال اینکه به دنبال ازدواج با شما نباشد خیلی زیاد است. چون او نمی‌خواهد فورا خودش را در زندگی مشترک و بچه محدود کند. پس حتما از او سوال کنید که هدف‌اش از رابطه چیست؟ و اگر چیزی نبود که شما فکرش را می‌کردید، قیدش را بزنید.

چنین مردی به دنبال هیجان بیشتر است

وقتی ما سن کمتری داریم نیاز به هیجان هیجان بیشتری داریم. به همین دلیل رفتن به کوهنوردی یا اسکی با مردی که در دهه بیست زندگی‌اش به سر می‌برد بسیار راحت است. پس اگر به دنبال هیجان و ماجراجویی هستید، مردی که نسبت به شما سن کمتری دارد، انتخاب مناسبی برای شماست.

مخالفت دیگران

معمولا در خانواده‌های سنتی با بزرگتر بودن زن نسبت به مرد سخت کنار می‌آیند. پس اگر تصمیم‌تان برای ازدواج با پسری کوچکتر از خودتان جدی است، این طعنه‌ها و کنایه‌ها را بپذیرید و برای آن آماده باشید. اگر نظرات دیگران برایتان مهم است و اذیت می‌شوید که سعی کنید بی‌خیال این رابطه شوید، چرا که طعنه‌های دیگران به مرور روی رابطه شما نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

درگیری و تجربه‌های کمتر

مردی با ۲۵ سال سن درگیری‌های فکری کمتری دارد و جسورتر عمل می‌کند. اما مردی با ۳۵ سال سن کار و درگیری‌های فکری بیشتری دارد و در زندگی محتاط عمل می‌کند. مزیت مرد کم سن تر نسبت به شما این است که بیشتر می‌تواند برای شما وقت بگذارد. اما یک مشکل اساسی درباره او تجربیات کمش است که باعث می‌شود در حل مشکلات با مشکل مواجه شوید.

Couple sitting on sofa

بچه داشتن بله یا خیر؟

معمولا خانم‌ها در آستانه سی سالگی بیشتر به مادر شدن فکر می‌کنند و نگران این مساله هستند که ممکن است برای بچه دار شدن زمان را از دست بدهند. اما مردی با بیست و چند سال سن این نگرانی را ندارد و معمولا علاقه‌ای هم به بچه دار شدن ندارد. پس به این مساله فکر کنید و قبل از ازدواج آن را حل کنید.

تکیه کردن به او دشوار است

معمولا مردی که از شما کوچکتر است هنوز به ثبات کاری و یا تحصیلی نرسیده آن هم در شرایطی که شما تکلیفتان با زندگی خودتان مشخص است و یک کار ثابت و زندگی ارام دارید. در این شرایط مرد فکر می‌کند که نمی‌تواند به خوبی از شما محافظت کند و این به رابطه شما لطمه می‌زند.

سبک زندگی متفاوت

سبک زندگی مردی که در دهه ۲۰ به سر می‌برد با مردی که در دهه ۳۰ زندگی‌اش است، بسیار متفاوت است. مردی که در دهه بیست زندگی‌اش است وقت بیشتری را با دوستانش می‌گذراند و خوش گذران تر است. اما مردانی با سن بیشتر، اکثر اوقات در کنار خانواده شان هستند. پس اگر می‌خواهید با فردی کوچکتر از خودتان ازدواج کنید سبک زندگی متفاوت او را نیز قبول کنید.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن