آموزش مش کردن مو در خانه با فویل

اختصاصی دنیاک: تا به حال شده که تصمیم بگیرید در خانه موهایتان را مش کنید؟ مش کردن مو روشی جذاب برای روشن کردن بخش‌هایی از مو است. شاید در نظر اول این کار کمی دشوار به نظر برسد اما با یادگیری مش کردن مو می‌توانید در بخشی از هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید.

مراحل مش کردن مو با فویل در خانه

مرحله اول – آماده کردن مواد دکلره مو

اول مواد لازم برای دکلره کردن مو را آماده کنید. برای این کار باید مقداری از پودر دکلره سفید یا آبی را با مقداری اکسیدان مخلوط کنید تا یک مایع سفت به دست بیاید. پس از ترکیب این مواد فقط ۴۵ دقیقه فرصت دارید تا از این ترکیب استفاده کنید. بیشتر گذاشتن این مواد روی موهایتان باعث سوختن موها می‌شود، پس مواظب باشید. فویل‌ها را نیز به اندازه ۵ سانتی‌متر برش بزنید و برای راحتی کارتان اندازه یک سانتی متر سر فویل را تا بزنید.

مرحله دوم – تقسیم بندی کردن موها

حالا باید موهایتان را تقسیم بندی کنید. اول سه قسمت مستطیل شکل درست کنید؛ یکی بالای سرتان و دوتای دیگر در کنار گوش‌ها. حالا قسمت پشت سرتان را از بالا تا پایین به صورت عمودی به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. حالا بغل موهایتان یعنی کنار گوش‌ها را نیز به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

مرحله سوم ـ گذاشتن موهای دست راست و چپ در فویل

حالا از کنار موی سمت راست اولین دسته مو را جدا کنید. توجه کنید دسته‌ای از مو را جدا کنید که پرپشت و ضخیم نباشد. چون باعث می‌شود فویل با ریشه مو فاصله پیدا کند و نتیجه کارتان خوب نشود. برای این کار دو تا سه تکه از موهایتان را به شکل دسته‌ای داخل فویل بگذارید. حالا به مقدار مساوی از دسته‌هایی که در داخل فویل قرار گرفته، دسته مو آزاد کنید. میزان ضخامت لایه‌های آزاد با ضخامت لایه‌های درون فویل باید یکی باشد.

مرحله چهارم – گذاشتن دسته‌های جلوی مو در فویل

حالا نوبت به دسته‌های موی جلوی سرتان است. برای زیباتر شدن موهایتان، آن‌ها را به صورت یکی در میان و زیکزاکی داخل فویل قرار دهید.

مرحله پنجم – آغشته کردن موها به مایع دکلره

وقتی گذاشتن موها در فویل تمام شد. حالا نوبت مایع دکلره است. مایعی که قبلا با هم ترکیب و آماده کرده بودید را به صورت افقی، عمودی و مایل روی موهایتان بمالید. اگر موهایتان بلند است آن‌ها را تا بزنید تا تمام آن‌ها به مایع دکلره آغشته شوند.

مرحله ششم- شستن موهایی که دکلره شده‌اند

حالا موهای دکلره شده‌تان را خوب بشویید. آن‌ها از دیگر قسمت‌های مو با فاصله نگه دارید که رنگ‌شان به دیگر موها سرایت نکند. موهایتان را به صورت کامل بشویید تا آب شفاف و زلالی از آن موهایتان خارج شود.

مرحله هفتم – رنساژ کردن موها

حالا نوبت به رنساژ کردن موهاست. برای این کار باید موهایتان را کاملا خشک کنید و رنگ موی دلخواهتان را روی موهای دکلره شده قرار دهید. ابتدا چند قطره اکسیدان و آب داخل رنگ مو بریزید تا حالت شل پیدا کند. این ترکیب را به صورت کامل روی موهای خود بمالید. بعد از گذشت مدت زمان لازم که بستگی به جنس موهایتان دارد آن‌ها را بشویید.

 

 

 

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن