نکات مهمی که برای رزرو تور مسافرتی باید رعایت کنید

اختصاصی دنیاک: در ماه‌های پایانی سال تورهای گردشگری بسیار پررونق هستند حتی با وجود شرایط فعلی اقتصادی باز هم تورهای مسافرتی مشتریان خاص خود را دارند. جستجو در صفحات اینترنتی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن این تورهاست. اما مساله اصلی این است که چطور بفهمیم این تورها قانونی هستند یا اساسا وجود دارند یا نه. برای فهمیدن صحت این تورها با ما همراه باشید.

چطور از قانونی بودن تورها مطمئن شویم؟

قبل از انتخاب تور مطمئن شوید که سایت مورد نظر حتما در سایت ساماندهی به آدرس samandehi.ir ثبت شده باشد. همچنین باید دقت کنید که سایت مورد نظر از نماد الکترونیکی معتبر که مخصوص سایت‌های اینترنتی است و از طرف وزارت معدن، صنعت و تجارت صادر می‌شود، برخوردار باشند. یادتان باشد که حتما قبل از واریز وجه نقد با آشنایان و اقوام خود که قبلا تجربه سفر به تور را داشته‌اند، مشورت کنید و سپس تور مورد نظر را انتخاب کنید.

به نماد T دقت کنید

سایت‌های گردشگری معتبر دارای نماد اطمینان گردشگری که به T معروف است، هستند. این نماد از طرف سازمان میراث فرهنگی به آن‌ها داده می‌شود. نکته دیگر در مورد تورهای گردشگری دارا بودن بیمه برای آن تور گردشگری است.

از خدمات تور مورد نظر مطمئن شوید

برای بعضی تورها هزینه بالایی باید پرداخت کنید اما به همان میزان خدمات دریافت نخواهید کرد. پس ببینید که پول شما صرف چه خدماتی می‌شود. این موضوع را حتما پیگیر شوید. درباره هزینه‌های در طول سفر نیز به دقت از مسئول تور سوال کنید. مطمئن شوید که تور مورد نظرتان از قوانین کشور مبدا آگاه و به آن پایبند است.

از برنامه ریزی غافل نشوید

ببینید که تور گردشگری برای شما چه برنامه‌هایی تدارک دیده و چقدر از وقت شما آزاد و در اختیار خودتان است. طوری برنامه ریزی کنید که وقت زیادی را در طول سفر بیکار نمانید یا تمام وقتتان پر نباشد، به صورتی که خسته شوید.

تورلیدرتان را خوب بشناسید

تورلیدر شما باید با کمک‌های اولیه و مبدا سفر به خوبی آشنا باشد. او باید دارای مهارت‌های کافی برای هدایت تور و شخصیت باجذبه نیز باشد. ببنید که تورلیدر مورد نظر چند سال سابقه همکاری با آژانس و سفر را دارد. تجربه تورلیدر در موقعیت‌های حساس سفر اهمیت ویژه‌ای دارد.

یک نسخه از قراردادتان را پیش خودتان نگه دارید

قراردادی که با تور گردشگری می‌بندید باید مورد تائید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باشد. در دونسخه و با اعتبار یکسان قراردادها را تنظیم کنید و حتما یک نسخه از قرارداد را نزد خودتان نگه دارید.

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن