معرفی ۵ بازی جذاب و هیجان‌انگیز برای نوجوانان

اختصاصی دنیاک: در ادامه معرفی بازی‌‌های گروهی و جذاب، این بار بازی‌های خلاقانه برای نوجوانان را به شما معرفی خواهیم کرد.

بادکنک هیجانی

برای این بازی به بادکنک در چند رنگ مختلف یا به تعداد بازیکنان نیاز دارید. هدف در این بازی ترکاندن بادکنک‌های تیم حریف است در حالی که بادکنک‌های خود آن گروه سالم بماند. برای این کار نوجوانان را به دو گروه تقسیم کنید و بادکنک‌هایی با دو رنگ مختلف به آن‌ها بدهید. وقتی گفتید برو بازیکنان دو گروه باید بادکنک‌ها را در هوا پرتاب کنند. اگر بادکنکی به زمین برسد یا توسط تیم مقابل بترکد آن گروه برنده است. این بازی برای نوجوانان بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

شعر خواندن

برای این کار می‌توانید هم از ابیات معروف استفاده کنید و هم از ترانه‌های خواننده‌های شناخته شده. شعر را روی کاغذ بنویسید و جای یک یا چند کلمه را خالی بگذارید و از نوجوانان که به چند گروه تقسیم شده‌اند بخواهید که آن کلمه را حدس بزنند. هر گروهی که تعداد کلمات بیشتری حدس زد برنده است.

پرتقال بازی

برای این کار به چند نوجوان و یک عدد پرتقال نیاز دارید. می‌توانید برای این بازی از توپ اندازه پرتقال هم استفاده کنید. از نوجوانان بخواهید که پرتقال یا توپ را در داخل گودی آرنجش قرار دهد و در همان حالت و با استفاده از ساعد و بازوی خمیده آن را به نفر بعدی تحویل بدهد. چالش این بازی در این است که نوجوان نباید از انگشتانش استفاده کند. پرتقال از دست هر دو بازیکنی که بیفتد آن دو نفر حذف خواهند شد. برنده در نهایت کسی یا گروهی است که پرتقال در دست او باقی بماند و نفر آخر باشد.

یک دروغ و دو حقیقت

برای این بازی به تعدادی آب نبات احتیاج دارید. هر بازیکن باید سه جمله درباره خودش بگوید؛ یک دروغ و دو حقیقت. بازیکنان مقابل باید حدس بزنند که کدام دروغ و کدام درست است. اگر حدسشان درست بود آبنبات گروه مقابل را می‌گیرند اما اگر حدسشان اشتباه بود باید آبنبات خودشان را به گروه مقابل بدهند.

 

بازی لیوان‌ها

برای این بازی به تعداد زیادی لیوان پلاستیکی یا یک بار مصرف نیاز دارید. تعدادی از لیوان‌ها را به سمت بالا و تعدادی را وارونه قرار دهید. اسم دو تیم هم همین می‌شود. وقتی شما کلمه برو را به زبان آوردید دو تیم باید لیوان‌هایشان را در جهت برعکس قرار دهند. یادتان باشد که روی لیوان‌ها را رنگ کنید تا با هم اشتباه نشوند. در انتها تعداد لیوان‌های در جهت درست را بشمارید و تیمی که بیشترین لیوان را برعکس کرده باشد، برنده است.

 

 

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن