۳ بازی جذاب و ساده خانگی برای کودکان

اختصاصی دنیاک: در روزهای سرد و بارانی بازی‌هایی هست که می‌توانید همراه با کودکان در خانه انجام دهید. این بازی‌ها نیازی به تبلت یا موبایل ندارد و به سادگی می‌توانید از انجام آن‌ها لذت ببرید.

نوشتن با پا

این بازی برای کودکانی که به تازگی خواندن و نوشتن یاد گرفته‌اند بسیار مفید است. در مقابل چند کودک نوآموز بایستید و یک حرف از حروف الفبا را با پا و در حال راه رفتن روی زمین بنویسید. کودک یا کودکان باید حدس بزنند که آن چه حرفی است. سپس از کودک بخواهید که او این بازی را ادامه دهد.

نگاه از بالا به پایین

این بازی بیشتر در مهمانی‌ها و با کودکان زیاد انجام می‌شود. هر چه تعداد بازیکنان بیشتر باشد این بازی جذاب تر است. در یک فضای بزرگ به شکل دایره بایستید و از کودکان بخواهید که به پایین نگاه کنند. در یک لحظه از کودکان بخواهید که به بالا نگاه کنند، کودکان با فرمان “نگاه به بالا” باید به بالا نگاه کنند و سپس به یک بازیکن در دایره. اگر بازیکنانی که به هم نگاه می‌کنند با هم چشم در چشم شوند باید از دایره خارج شوند. انقدر این بازی ادامه پیدا می‌کند که برندگان نهایی مشخص شوند.

بازی گروهی حدس زدنی

این بازی تمرکز کودکان را زیاد می‌کند و آن‌ها را تشویق می‌کند که بیشتر از هوش خود بهره ببرند. در این بازی یک نفر به بیرون از اتاق فرستاده می‌شود و بازیکنان داخل اتاق یک عمل خاص مثل دوچرخه سواری، آشپزی، آب دادن به گل‌ها، بازی کردن یا پیاده روی را انتخاب می‌کنند. سپس بازیکنان باید یک کلمه تصادفی مثل خرگوشی عروسکی، صخره، مداد را به جای آن جایگزین کنند. حالا فردی که بیرون اتاق است به داخل اتاق می‌آید و با حدس زدن سعی می‌کند به کلمه مورد نظر برسد. بازیکنان داخل اتاق باید جواب‌هایشان را با آن کلمه جایگزین بدهند. مثلا فعالیت تاب بازی انتخاب شده است. فرد سوال کننده می‌پرسد: چه زمان‌هایی این فعالیت رو انجام می‌دید؟ بازیکنان می‌گویند: من هر روز خرگوش عروسکی را بعد از آمدن به خانه انجام می‌دهم. سوال کننده می‌پرسد: آیا خرگوش عروسکی را شب‌ها انجام می‌دید؟ جواب می‌دهند: گاهی وقتا. سوال کننده می‌پرسد آیا خرگوش عروسکی را می‌توان چند نفری انجام داد؟ و جواب می‌شنود: نه. به همین ترتیب بازی ادامه پیدا می‌کند تا به جواب برسد.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن