۳ تفریح مرگبار و جدید نوجوانان امروزی

اختصاصی دنیاک: بعد از خون بازی حالا تفریح جدید نوجوان‌ها به مرگ ختم می‌شود. این تفریح با فشار دادن شاهرگ یکدیگر به صورت محکم، به خلسه رفتن و بیهوش شدن انجام می‌شود. این تقریح عجیب حالتی مثل کشیدن یک قلیان سنگین دارد که دودی وارد ریه نمی‌کند یا یک حالت نئشگی عمیق بدون استفاده از مواد مخدر. در واقع با این کار چه اتفاقی برای فرد می‌افتد؟ در این حالت با فشار دادن شاهرگ برای لحظاتی خون به مغز فرد نمی‌رسد و با کم شدن جریان خونی مغز، فرد بیهوش می‌شود. برای اینکه فرد بتواند از این حالت در بیاید باید به او شوک دیگری وارد شود؛ مثلا سیلی به صورت یا تکان دادن شدید فرد.

عوارض این کار خطرناک در کوتاه مدت با سردردهای شدید و در بلند مدت با آسیب مغزی همراه است. این لذت کوتاه مدت هر چند هنوز خیلی میان نوجوانان شایع نشده است ولی انجام آن بین چند نفر نیز خطرناک است و عوارض جبران ناپذیری برای آنان دارد.

تفریح مرگبار دیگر

با فشار دادن شاهرگ حالت خلسه‌ای برای نوجوان به وجود می‌آید که این حالت را در تفریح دیگری نیز تجربه می‌کنند. آن‌ها خود را به شکل نیمه دار می‌زنند. یعنی طناب دار را دور گردن خود می‌پیچند و با فشار آوردن به گردن در حالت نیمه خفه قرار می‌گیرند. بعضی از آن‌ها در این استمنا هم می‌کنند  تا لذت چند برابری را تجربه کنند. ممکن است در این حالت نردبان از زیر پای فرد در برود و فرد واقعا به دار آویخته شود. در این مواقع فرد واقعا تصمیمی برای خودکشی ندارد اما بعد از این حادثه خطرناک دیگر راه بازگشتی وجود ندارد. در صورت زنده ماندن نیز با فشاری که به رگ‌ها وارد می‌شود، خون به مغز نمی‌رسد و همین کار شوک آور عوارض زیادی برای فرد در پی دارد. اگر چنین فردی در ناحیه گردن پلاک داشته باشد، با این کار آن را آزاد کرده و وارد رگ‌های مغز می‌کند.

نوجوان‌ها معمولا برای این کار به دنبال تجربه یک لذت جدید هستند. در مواردی هم بچه‌ها برای هم‌کلاسی‌هایشان در مدرسه خواب مصنوعی ایجاد می‌کردند. به هم‌کلاسی‌شان می‌گفتند ده بار نفس عمیق بکش و سپس دست‌هایت را پشت گردنت قرار بده. بعد از این فردی او را از پشت بلند می‌کرد و او در حالت خواب آلودگی فرو می‌رود. این بازی‌ها بسیار خطرناک است.

خون بازی یک تفریح قدیمی

تا پیش از این خون بازی در بین نوجوانان رواج داشت که این کار از تفریحات گفته شده قدیمی‌تر است. نوجوانان خون بازی را به دلیل عدم توجه والدین و برای اینکه در بین هم‌سالان خود بیشتر دیده شوند، انجام می‌دهند و تصاویر دلخراش آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند. با این کار هم می‌توانند بین هم‌سالانشان خودی نشان بدهند و هم تائید آن‌ها را به دست بیاورند.

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن