روش‌های خانگی برای درمان جوش زیر پوستی

اختصاصی دنیاک: جوش زیرپوستی یکی از انواع جوش است که معمولا روی صورت ایجاد می‌شود. روش‌های مختلفی برای درمان جوش زیرپوستی وجود دارد که ما در این مطلب به بعضی از آنان اشاره می‌کنیم.

استفاده از شیر

با یک پارچه تمیز یا پنبه شیر را به جوش‌های زیرپوستی خود بمالید و در آخر صورتتان را با آب ولرم شستشو دهید، برای اثرگذاری بیشتر روزی ۳ بار این کار را انجام دهید.

استفاده از عسل

محل جوش‌تان را به مدت ۲۵ تا ۲۰ دقیقه با عسل خالص مرطوب کنید. در پایان محل جوشتان را با آب ولرم شستشو دهید. اگر می‌خواهید هر چه زودتر بهبودی حاصل شود این کار را سه بار در روز انجام دهید. ترکیب شیر و عسل نیز در این مورد مفید است.

استفاده از آبلیمو

یک لیمو را آب بگیرید و با استفاده از یک دستمال یا پنبه روی جوش‌های صورتتان بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه صورتتان را بشویید. این کار را در طول روز دو یا سه بار تکرار کنید.

استفاده از سرکه سیب

یک تکه پنبه را در سرکه سیب بزنید و سپس آن را روی جوش‌های صورتتان بمالید. پس از چند دقیقه سرکه را از روی صورتتان پاک کنید. دقت کنید که سرکه خاصیت اسیدی دارد و نباید زیاد روی پوست صورتتان بماند. این کار را فقط یک بار در طول روز انجام دهید.

استفاده از روغن درخت چای

برای این کار یک دهم روغن درخت چای را با نه دهم از آب این درخت مخلوط کنید. سپس آن را با استفاده از پنبه یا پد روی صورتتان بمالید و اجازه دهید که ۱۰ دقیقه روی صورتتان بماند. در نهایت با آب ولرم بشویید. روزی دو تا سه بار این کار را تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.

درمان‌های پزشکی

برای درمان پزشکی جوش زیرپوستی کرم موضعی، صابون، محلول‌های دارای آنتی بیوتیک، فتوتراپی کاربرد دارد که پزشک با توجه به نوع پوست بیمار و وضعیت جوش‌ها توصیه می‌کند.

پوستتان را تمیز نگه دارید

توصیه اکثر پزشکان این است که باید روی جوش را به آرامی و با تمیزکننده مناسب یک یا دو بار در طول روز پاک کرد. بعد از ورزش سنگین نیز این کار باید تکرار شود.

موهایتان را اصلاح و تمیز کنید

حتما موهای سرتان را به صورت مرتب شستشو دهید و پاکسازی کنید. تاخیر در شستشوی موها می‌تواند باعث تجمع آلودگی و در نتیجه میکروب شود.

انتخاب وسایل آرایشی مناسب

سعی کنید وسایل آرایشی مناسب مطابق با نوع چربی پوستتان انتخاب کنید. یادتان باشد که همیشه قبل از خواب نیز آرایشتان را پاک کنید.

رعایت نکات بهداشتی در هنگام اصلاح صورت

قبل از اصلاح صورت حتما از کرم مخصوص اصلاح به صورتتان بزنید. همچنین یادتان باشد که وسایل اصلاح بهداشتی باشد و پس از استفاده نیز وسایل را بشویید.

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن