اینجا فقط دختران از پسران خواستگاری می‌کنند +عکس

دنیاک: کشور هند به لحاظ اجتماعی و فرهنگی، یکی از متنوع‌ترین کشور‌های جهان است. در این کشور، ازدواج، به عنوان یک رویداد سرنوشت‌ساز برای بسیاری از جوانان، آداب و رسوم خاصی دارد که تقریبا با بسیاری از مناطق جهان متفاوت است.

به گزارش فرارو به نقل از الجزیره، در حالی که در بسیاری از فرهنگ‌ها، پسران از دختران خواستگاری می‌کنند و مهریه می‌دهند، اما این امر در هند برعکس است. در هند دختر و خانواده‌اش، از پسری که مناسب تشخیص می‌دهند، خواستگاری می‌کنند. علاوه بر این، دختر به پسر مهریه هم می‌دهد. خانواده پسر باید برای تامین حقوق فرزندشان، شروطی تعیین کنند و حتی ممکن است درخواست کنند که دختر برای پسرشان خودرو خریداری کند و هزینه‌های ادامه تحصیلش را بپردازد.
مراسم عروسی، در منزل عروس برگزار می‌شود و خانواده عروس با عسل و ماست از داماد استقبال می‌کند. به جز رنگ قرمز، که رنگ مخصوص لباس عروس است، همه مهمانان لباس‌های رنگارنگ می‌پوشند. همه از پوشیدن لباس‌هایی به رنگ سیاه و سفید پرهیز می‌کنند، چون این دو رنگ، در مراسمات عزاداری به کار می‌روند.
پس از عروسی نیز خانواده عروس، به منظور تبرک جستن، برای خویشاوندان داماد جشن برپا می‌کنند. به جز عروس، همه مهمانان در این جشن رقص و شادی می‌کنند. زیرا عروس باید سرسنگین و موقر باشد.
البته مراسم آداب و رسوم عجیب ازدواج مختص هند نیست. بلکه سایر کشور‌ها هم آداب خاص خودشان را دارند که بعضا عجیب به نظر می‌رسند. مثلا در موریتانی، پس از عروسی، عروس باید ۹۰ درصد مهریه را به داماد پس بدهد. در مراسم عروسی هم داماد باید وارد نبردی به نام «اکیلوع» بشود. در این نبرد، دخترانی که دوست عروس هستند، عروس را می‌ربایند. داماد برای آزاد کردن عروس، باید با ربایندگان جنگ کند. در این نبرد، دوستان عروس ممکن است از مردان دیگر کمک بخواهند و در نتیجه حتی ممکن است داماد مجروح شود. اما در نهایت باید بتواند با پرداخت باج، عروس را آزاد کند.
منبع: فرارو
zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن