چطور بدون استفاده از اتو مو را صاف کنیم؟

اختصاصی دنیاک: اتوکشیدن مو برای افرادی که موی وز یا فر دارند بهترین وسیله برای صاف کردن مو است. اما استفاده زیاد از اتوی مو باعث خشکی و شکنندگی موها می‌شود. حتی با وجود اینکه از اسپری یا سرم‌های محافظت از مو استفاده کنید. سعی کنید به اندازه زیاد از اتوی مو استفاده نکنید و به موهایتان استراحت دهید. در ادامه به شما روشی را پیشنهاد می‌کنیم که بدون استفاده از اتو موهایتان را صاف کنید.

وسایل مورد نیاز برای صاف کردن مو بدون اتو

  • شامپو کراتینه یا شامپوی صاف کننده مو
  • نرم کننده موی قوی
  • حوله میکروفیبر
  • سرم آنتی فریز
  • بیوگودی بزرگ
  • سنجاق سر
  • اسپری ضد رطوبت مو

روش صاف کردن مو بدون استفاده از اتو

با این روش می‌توانید بدون حرارت و آسیب رساندن به موهایتان، آن‌ها را صاف کنید. فقط دقت داشته باشید که این روش زمان بیشتری از شما خواهد گرفت. ابتدا مو را با شامپوی صاف کننده یا کراتینه خوب بشویید. این شامپو به صاف شدن موهایتان کمک می‌کند و روغن آرگان موجود در آن باعث تقویت کوتیکل‌های موی شما می‌شود. نرم کننده مو را ۵ دقیقه روی سرتان نگه دارید و بعد آن را بشویید. سعی کنید که از نرم کننده حاوی روغن استفاده کنید.

حالا با استفاده از حوله میکروفیبر موهایتان را خشک کنید. این حوله در هنگام خشک کردن مو، آن‌ها را خشک و شکننده نمی‌کند. حالا مقدار کمی سرم موی ضد وز به مو و ریشه آن بزنید. موهایتان را با شانه‌ای با دندانه‌های بزرگ شانه کنید. به این ترتیب موادی که به موهایتان زدید در همه جای سرتان پخش می‌شود.

 

بیگودی‌های بزرگ را از پاییت به سمت بالای موها بزنید. شما باید از بیگودی ۵ یا ۷ سانتی متری استفاده کنید. با استفاده از سنجاق بیگودی‌ها را روی سرتان محکم کنید. اگر شما موهای پرپشت تر و ضخیم تری دارید باید سنجاق‌های بیشتری استفاده کنید. حالا اجازه دهید که موهایتان در هوای آزاد خشک شود. پس از اینکه موهایتان کاملا خشک شد، به آهستگی بیگودی‌ها را باز کنید و با همان شانه دندانه بزرگ موهایتان را شانه کنید تا صاف شود. در آخر اسپری موی ضدرطوبت را با مقدار کمی فاصله نسبت به سرتان به موهایتان بزنید تا حالت خود را حفظ کند. نکته آخر اینکه اگر موی ضخیم و پرپشت تری دارید، شب موهایتان را بپیچید تا صبح خشک شود.

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن