چند راهکار ساده و کاربردی برای دل کندن از تلفن همراه

اختصاصی دنیاک: قطعا حالا دیگر می‌دانید که به استفاده از گوشی هوشمند معتاد شده‌اید، تحقیقات نشان می‌دهد که افراد ۱۸ تا ۲۵ سال روزی بیشتر از ۶۰ بار موبایل‌شان را چک می‌کنند. این کار در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها هم تکرار می‌شود و ساعتی که موبایل در دست افراد نباشد باز هم درباره موضوعات پیرامون شبکه‌های اجتماعی صحبت خواهند کرد. این روزها برای هر کاری اعم از خبرگرفتن از دوستان و غذا خوردن و سرگرم شدن به موبایل مراجعه می‌کنیم. با این شرایط خیلی عجیب نیست که دچار آشفتگی روحی شویم. اگر می‌خواهید این وضعیت را تغییر دهید با ما همراه شوید.

موبایلتان را در خانه بگذارید

برای کارهای دم دستی مثل رفتن به سوپرمارکت یا خریدهای کوچک لازم نیست حتما گوشی با خودتان ببرید. حتی می‌توانید برای تفریحات کوچکتان نیز گوشی همراه خود نبرید، اگر بهانه‌تان استفاده از دوربین آن است که می‌توانید یک دوربین دیجیتال همراه خود داشته باشید، امتحان کنید؛ می‌بینید که تا چه اندازه جس رهایی خواهید داشت و به اتفاقات پیرامون‌تان توجه خواهید کرد.

خبر گرفتن ممنوع!

نوتیفیکیشن‌های گوشی‌تان را قطع کنید. معمولا صدای هر روزه این نوتیفیکیشن‌ها باعث استرس می‌شود و انسان را ملزم به چک کردن گوشی می‌کند، برای مدتی آن‌ها را قطع کنید تا روی کاری که در حال انجام آن هستید به صورت کامل تمرکز داشته باشید.

کتاب دست بگیرید

دست و انگشتانتان به اسکرول کردن عادت کرده‌؟ فکر می‌کنید خواندن مطالب تلگرام به اندازه مطالعه کتاب است؟ بیایید یک بار دیگر به عقب برگردید، در طول ماه برای چند بار هم که شده یک کتاب را به دست بگیرید یا مجله بخوانید. چه اشکالی دارد دوباره روزنامه ورق بزنید؟

ورزش کنید

ورزش کردن علاوه بر تمام مزایایی که از آن باخبر هستید، باعث می‌شود که یکی دو ساعتی از موبایلتان دور باشید. عرق بریزید و سعی کنید از ورزش کردن لذت ببرید. لازم نیست این کار را حتما با هدف لاغری انجام بدهید. می‌توانید در ساعات باشگاه نیز گوشی‌تان را در منزل بگذارید.

ساعت خاموشی داشته باشید

یک ساعت خاموشی برای خودتان تعریف کنید و در آن ساعت گوشی‌تان را کنار بگذارید. بهتر است یک ساعت قبل از خواب این کار کنید و با گوشی به رختخواب نروید. قبل از خوابیدن چند حرکت کششی انجام دهید، با خانواده‌تان صحبت کنید، شمع روشن کنید یا کتاب و مجله‌ای ورق بزنید. خواهید دید که این کار باعث می‌شود خواب بهتری داشته باشید.

ساعت زنگ دار و دیگر هیچ!

هرگز صبح‌ها با صدای زنگ موبایل از خواب بیدار نشوید. این باعث می‌شود اولین چیزی که به سراغ چک کردن آن بروید گوشی و شبکه‌های اجتماعی باشد. بنابراین حتما یک ساعت زنگ دار بخرید. صبح تان را با خوردن صبحانه مورد علاقه تان شروع کنید و بی خیال چک کردن خبرها شوید.

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن