نکات آرایشی برای کسانی که پوست خشکی دارند

اختصاصی دنیاک: معمولا کسانی که پوست خشکی دارند، برای مراقبت از پوستشان و آرایش کردن مشکلات بسیاری دارند. در این مواقع تشخیص تکنیک درست یا مواد آرایشی درست دشوار است. اما شما می‌توانید با رعایت مواردی به سادگی آرایشی یک دست و زیبا داشته باشید. نکته مهم در این موارد این است که از محصولات مرطوب کننده برای آرایش استفاده کنید.

مرطوب کننده و کرم پودر مناسب

اگر کرم پودر به خوبی روی پوستتان نمی‌نشیند و ترک می‌خورد، می‌تواند به این دلیل باشد که به خوبی پوستتان را مرطوب نمی‌کنید. برای اینکه از این مشکل پیشگیری کنید حتما قبل از آرایش کردن از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. فونداسیون آرایش شما نیز باید مایع باشد. این ترکیب باعث پوشش دهی بهتر روی پوست شما می‌شود. در این شرایط دوام آرایش روی پوستتان بهتر خواهد شد و همچنین آرایش روی پوستتان خیلی سنگین نمی‌شود.

پرایمر و رژ گونه

برای پوست‌های خشک رژ گونه کرمی پیشنهاد می‌شود. اگر این نوع رژگونه را ندارید، لازم نیست خودتتان را به خرج بیندازید، می‌توانید قبل از رژگونه زدن به صورتتان از پرایمر استفاده کنید. به این ترتیب گونه‌تان مرطوب می‌شود و رنگ شادابی به خود می‌گیرد. استفاده از پرایمر باعث نشستن بهتر رژگونه روی پوست شما و دیرتر از بین رفتن آن می‌شود. همچنین این کار باعث یکدست شدن آرایش شما می‌شود.

ریمل و وازلین

اگر خشکی پوست بدنتان به مژه‌هایتان نیز سرایت کرده، باید قبل از ریمل زدن به مژه‌هایتان کمی وازلین بزنید. حتما دقت کنید که این مقدار وازلین خیلی کم باشد و به چشمتان نیز برخورد نکند. حالا که مژه‌هایتان خوب نرم و مرطوب شد از ریمل استفاده کنید. این کار باعث پر دیده شدن مژه‌های شما خواهد شد.

بالم لب و رژ لب مات

یکی از نشانه‌های همیشگی پوست خشک، لب پوسته پوسته شده و زخمی است. این مساله باعث می‌شود که رژ لب روی لب‌هایتان ننشیند و خشکی پوست باعث شود که رژ لب به خوبی روی لب‌هایتان دیده نشود، به خصوص اگر از رژ لب مات استفاده کرده باشید. برای حل این مساله قبل از رژ لب زدن از بالم لب استفاده کنید. بالم لب پوست لبتان را نرم، یکدست و مرطوب می‌کند و رژ لب روی لبتان نیز یکدست و بدون بریدگی می‌نشیند. توجه کنید که فقط در هنگام آرایش کردن پوست خود را مرطوب نکنید، بلکه همیشه سعی کنید پوستی مرطوب داشته باشید.

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن