۶ نکته طلایی برای نجات از هواپیمازدگی

اختصاصی دنیاک: حتما برای شما پیش آمده که با انرژی و شوق و ذوق سوار هواپیما می‌شوید و پس از پیاده شدن از پرواز انرژی‌تان تحلیل می‌رود؛ چرا که شما دچار هواپیمازدگی شده‌اید. در این مطلب به شما روش‌های بازیابی انرژی‌تان را آموزش می‌دهیم.

نکته اول

اگر سفر شما یک سفر کاری است، سعی کنید طوری برنامه‌ریزی کنید که در زمان جلسه آن جا باشید و نه اینکه زودتر به مقصد برسید و مدت طولانی معطل شوید. زمان بندی دقیق در سفرهای کوتاه به شما کمک می‌کند تا انرژی لازم را داشته باشید.

نکته دوم

در طول پرواز آب زیادی بنوشید. کابین‌های هواپیما فضای خشکی دارند و خشکی بدن باعث می‌شود که پرواززدگی شما دیرتر بهبود پیدا کند. اگر نمی‌دانید که در طول پرواز به شما آب داده می‌شود یا نه، حتما بعد از عبور از گیت پرواز برای خودتان آب تهیه کنید. تا زمان رسیدن به مقصد از نوشیدن آب غافل نشوید، در عین حال سعی کنید از مصرف قهوه و کافئین پرهیز کنید. چون کافئین باعث دفع آب زیادی از بدنتان خواهد شد.

نکته سوم

ببینید چه زمانی وارد هواپیما می‌شوید و بر همین اساس، خواب یا بیداری را انتخاب کنید. اگر پرواز شما شب یا عصر است، می‌توانید چرت کوتاهی در هواپیما بزنید تا بعد از رسیدن به مقصد سرحال باشید.

نکته چهارم

سعی کنید در طول سفر کمی نرمش کنید. از جای خود بلند شوید و حرکات کششی انجام دهید، اگر امکانش نیست در روی صندلی خود این حرکات را انجام دهید؛ فقط کافی است کمی دست و پایتان را حرکت دهید. اگر پرواز طولانی‌ای در پیش دارید و بین راه توقف می‌کنید، چند دقیقه را به قدم زدن و نرمش اختصاص دهید. به این ترتیب خون در بدن شما به جریان می‌افتد و زودتر از جالت هواپیمازدگی خلاص می‌شوید.

نکته پنجم

اگر صبح به مقصد رسیدید، حتما قهوه یا نوشیدنی حاوی کافئین بنوشید. در ساعات روز چرت نزنید تا شب بتوانید به راحتی بخوابید و ساعت خوابتان به هم نریزد. اما اگر عصر یا غروب به مقصد رسیدید به هیچ عنوان قهوه و نوشیدنی‌های کافئین دار ننوشید تا بتوانید شب به راحتی بخوابید.

نکته ششم

اگر صبح هنگام به مقصد رسیدید، حتما کمی نرمش کنید. بهتر است نرمش را در هوای آزاد و در صورت کامل زیر نور خورشید انجام دهید. نور خورشید و فعالیت بدنی به شما کمک خواهد کرد که ساعت طبیعی بدنتان به حالت قبل برگردد و در بهبود حال شما تاثیر فراوانی دارد.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن