چطور با موبایل عکس‌های حرفه‌ای بگیریم؟

اختصاصی دنیاک: گوشی‌های هوشمند در حال حاضر با دارا بودن دوربین‌های پنج مگاپیکسل یا بیشتر می‌توانند عکس‌های باکیفیتی بگیرند. اما اگر شما با این وجود نمی‌توانید عکس‌های باکیفیتی بگیرید و عکس‌های گالری گوشی شما بدون وضوح و به صورت پیکسل پیکسل هستند با ما همراه شوید تا با رعایت این ۷ نکته بتوانید عکس‌های باکیفیتی با گوشی خود ثبت کنید.

برنامه دوربین گوشی خود را به روز کنید

برنامه اصلی گوشی‌های هوشمند برای گرفتن عکس‌های باکیفیت بسیار مناسب هستند. بهتر است خودتان را محدود به آن برنامه نکنید و از سایر برنامه‌های رایگان موجود نیز استفاده کنید. برنامه‌هایی همچون Camera FV-5 Lite، Open Camera، ProShot، Camera۳۶۰ و… با دارا بودن ویژگی‌های ضدتاری، ویرایش عکس و اشتراک گذاری می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.

لنز دوربین خود را پاک کنید

معمولا در بسیاری مواقع یادمان می‌رود که لنز دوربین گوشی را پاک کنیم و این باعث می‌شود عکس‌هایی تار ثبت کنیم. به هر حال به خاطر استفاده دائمی از گوشی و قرار دادن آن در جیب یا کیف همیشه قبل از استفاده از دوربین آن، باید خوب تمیزش کنید. بنابراین یادتان نرود که با پارچه نانو آن را پاک کنید.

از خطوط شبکه‌ای برای عکاسی استفاده کنید

خطوط شبکه‌ای همان خطوطی هستند که روی صفحه موبایل شما در هنگام عکاسی ظاهر می‌شوند. این خطوط صفحه را به ۹ قسمت مساوی تقسیم کرده و به شما کمک می‌کنند تا سوژه مورد نظرتان را روی نقطه طلایی یعنی بهترین نقطه قرار دهید.

استفاده از کادر افقی برای این مواقع

همیشه عکس‌هایتان را به صورت عمودی نگیرید. گرفتن گوشی به صورت افقی برای عکاسی از طبیعت و عکس‌های دسته جمعی بهتر است. وقتی عکس‌ها را به صورت افقی می‌گیرید در صفحه نمایش کامپیوتر و صفحه نمایش خانگی بهتر دیده می‌شوند.

از رزولوشن بالا استفاده کنید

گوشی‌های هوشمند پیشرفته به شما این امکان را می‌دهند که از رزولوشن بالایی در هنگام عکسبرداری استفاده کنید. برای اطمینان از این موضوع بیشترین وضوح عکس را در تنظیمات گوشی خود انتخاب کنید و برای گرفتن عکس‌های سلفی از دوربین پشت گوشی خود به جای دوربین جلو استفاده کنید. گرفتن عکس‌هایی با رزولوشن بالا باعث حجم بیشتر آن‌ها شده و به همین دلیل باید آن‌ها را در حافظه جانبی یا رایانه خود ذخیره کنید. برای اشتراک گذاری عکس‌ها می‌توانید از برنامه‌هایی همچون Picasa، Flickr و Dropbox استفاده کنید.

زوم نکنید!

با دوربین‌های فعلی گوشی تلفن همراه به سادگی می‌توانید زوم کنید ولی پیشنهاد ما این است که به جای زوم کردن به سوژه موردنظرتان نزدیک شوید. زوم کردن باعث پیکسل پیکسل شدن عکس می‌شود و کیفیت عکستان را پایین می‌آورد. اگر پس زمینه زیادی در عکستان وجود داشته باشد، بعدا می‌توانید به سادگی آن را ببرید.

فلاش هم نزنید لطفا!

گوشی‌های هوشمند معمولا به چراغ LED مجهز هستند که به عنوان فلاش استفاده می‌شود. این چراغ‌ها باعث زیاد شدن نور عکس‌های شما به صورت غیرطبیعی می‌شود. همچنین چشم‌ها را نیز در عکس‌ها قرمز و ترسناک خواهد کرد. سعی کنید برای عکاسی با موبایل از نور طبیعی استفاده کنید و در محیط های باز یا در کنار پنجره عکس‌هایتان را ثبت کنید. اگر باید حتما از نور مصنوعی استفاده کنید، از چراغ‌هایی با نور سفید استفاده کنید. لامپ‌های رنگی و زرد در این زمینه انتخاب خوبی نیستند. در پایان ذکر این نکته ضروری است که با گرفتن عکس‌های بیشتر می‌توانید به مرور عکس‌های باکیفیت تری بگیرید.

 

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن