۵ ترفند برای محافظت پوست از خشک شدن در زمستان

اختصاصی دنیاک:ما در این یادداشت برای شما ساده‌ترین و آسان‌ترین ترفندها برای محافظت از پوست خود در برابر خشک شدن در زمستان را انتخاب کرده‌ایم.

خشک شدن پوست در فصل زمستان بر اثر عوامل گوناگونی بوجود می‌آید اما برای غلبه بر خشکی پوست و لذت بردن از هوای سرد زمستان تنها خودمان می‌توانیم مشکل را حل کنیم. در این یادداشت برای شما ترفندها وراهکارهایی را ذکر کردیم که با رعایت کردن و عمل به آنها می‌توانید به کلی بر مشکل خشک شدن پوست در زمستان غلبه کنید و از پوستی لطیف و زیبا برخوردار شوید.

کرم مرطوب کننده را تغییر بدهید

برخی‌ها ممکن است نسبت به تغییر کرم مرطوب کننده خود در فصل های مختلف توجهی نداشته باشند و این امر نتایج نامطلوبی را برایشان بوجود می آورد. بنابراین شما برای مرطوب کننده پوست در زمستان نیاز به یک کرم پرچرب و غنی که حاوی کره کاکائو و یا کره چیا و روغن هایی چون روغن زیتون یا روغن جوجوبا باشد، دارید. پوست خود را دو بار در روز به ویژه قبل از خواب مرطوب کنید به آن اجازه دهید تا در طول شب جذب پوست شود.

نوشیدن مقدار زیاد مایعات، به ویژه آب

بسیاری از ما فراموش میکنیم که در زمستان آب بخوریم، این فراموشی برای بدن و پوست ما مضر است، زیرا آب باعث افزایش رطوبت پوست از داخل می شود. بیماری‌های زمستان به صورت مستقیم خشکی پوست ما را افزایش می‌دهد؛ همانطور که می‌بینید هنگام ابتلا به سرماخوردگی، لب‌ها به طور مستقیم خشک می‌شوند، بنابراین روزانه به مقدار کافی آب بنوشید علاوه بر این پوست خود را با نوشیدنی‌های گرم چون دمنوش بابونه، زنجبیل و غيره، تجدید کنید.

از دستگاه بخور سرد در خانه خود استفاده کنید

آیا می‌دانستید که هوای سرد و خشک، خشکی پوست شما را افزایش می‌دهد و باعث پیری زودرس می‌شود، اما این را هم می‌دانید که راه حل این مشکل دست شماست!؟ شما می‌توانید از یک دستگاه بخور سرد در خانه و بخصوص در اتاق خواب استفاده کنید که باعث افزایش رطوبت هوا در خانه شما می‌شود. آن را امتحان کنید و تفاوت را ببینید.

زمان دوش گرفتن در زمستان را کم کنید

در زمستان ما تمایل داریم که از آب گرم استفاده کنیم بدون اینکه بدانیم که آب گرم باعث از بین رفتن روغن‌های طبیعی پوست ما می‌شود، بنابراین توصیه می‌کنیم که زمان حمام خود را به ۱۰ دقیقه برسانید و همچنین تا جایی که ممکن است دمای آب را کاهش دهید.

هنگام رفتن در هوای سرد و خشک، دستکش بپوشید

این ترفند نه تنها موجب گرم شدن و زیبایی شما خواهد شد، بلکه از خشک شدن پوست دستتان نیز جلوگیری می‌کند. علاوه بر آن باعث افزایش دمای دست‌ها می‌شود و این امر به ترشح روغن‌های طبیعی کمک می‌کند تا پوست دست های‌تان را به سادگی مرطوب نگه دارد.

از ترفندهایی که از خشک شدن پوستتان در زمستان جلوگیری می‌کند استفاده کنید؛ همچنین از زمستانی گرم و ملایم بر روی پوست خود  لذت ببرید.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن