۳ مقصد جذاب سفر برای ایرانگردی زمستانی

اختصاصی دنیاک: معمولا سفرهای خانواده‌های ایرانی به تابستان و تعطیلات عید نوروز محدود می‌شود. اما پیشنهاد ما به شما این است که این بار سفر در زمستان ایران را هم تجربه کنید. اگر دوست دارید از سرما به جای گرمی سفر کنید یا اگر می‌خواهید یک برف درست و حسابی ببینید، پیشنهاد آخر هفته‌ای ما را برای سفر در زمستان بخوانید.

روستای آهار تهران لذت ماجراجویی در دل طبیعتی سفیدپوش

به جای شمال و دریا می‌توانید به طبیعت نزدیک‌تری سر بزنید و آن جایی نیست به جز روستای آهار که در اطراف تهران قرار دارد. دو طرف این روستا رودخانه‌های پرآبی وجود دارد که در بخش پایین روستا به یکدیگر وصل می‌شوند. آهار جذابیت‌های طبیعی زیادی برای دیدن دارد. اگر به این روستا سفر کردید حتما از آبشار شکر آب دیدن کنید. برای رسیدن به این آبشار زیبا باید مسیری دو تا سه ساعته را طی کنید که این خودش یک ماجراجویی حسابی است. در ارتفاعات روستا هم آتشگاه باستانی قصران وجود دارد که قدمت آن به دوره ساسانیان برمی‌گردد.  برای دیدن طبیعت سفید پوش زمستانی، این روستا را از دست ندهید. برای رسیدن به آهار از سمت تهران باید به سمت جاده لشگرک بروید و در مسیر جاده به سمت فشم پیش بروید. بعد از گذر از حاجی آباد و اوشان به رسوتای آهار می‌رسید.

روستای نایبند ماسوله‌ای در میان نخلستان طبس

اگر می‌خواهید برای زمستان سفر به طبیعتی سرسبز و جایی گرم را تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما طبیعت کویر نایبند طبس است. این روستا در فاصله ۲۲۵ کیلومتری طبس قرار دارد و در کنار جاده طبس به راور می‌توانید آن را ببینید. روستای نایبند یکی از روستاهای سرسبز ایران است که نخلستان‌های آن به فاصله بسیار کمی از کویر لوت قرار دارد. این روستا به دلیل پلکانی بودن خانه‌های آن به ماسوله کویر شهرت دارد. از دیدنی‌های نایبند می‌توان به زیارتگاه نایبند که روی یکی از کوه‌های نزدیک روستا قرار گرفته، چشمه زردگاه و آبگرم دیگ رستم، پناهگاه حیات وحش نایبند که در آن می‌توانید یوزپلنگ آسیایی ببینید و آسمان شب زیبا و کویری این روستا اشاره کرد.

پیام از قدیمی‌ترین پیست‌های اسکی ایران

پیام یکی از زیباترین تفریحگاه‌های زمستانی در شهر تبریز است. اگر دلتان کوهنوری و اسکی می‌خواهد حتما به این پیست اسکی سر بزنید. پیام شامل یک روستا در شهرستان مرند و در دامنه ارتفاعات «می‌شو» قرار دارد. این پیست اسکی دارای امکانات کاملی از جمله آب، برق، تلفن، سرویس بهداشتی، بالابر، جاده آسفالت و دستگاه تلکس مخصوص است. کلاس‌های آموزشی و مسابقات ورزشی نیز در این پیست برگزار می‌شود. در این پیست می‌توانید وسایل اسکی را کرایه بگیرید و تفاوتی نمی‌کند به صورت حرفه‌ای یا مبتدی اسکی می‌کنید، در هر دو صورت برای شما پیست اسکی مخصوص وجود دارد. این پیست اسکی فقط ۳ روز آخر هفته برای خانواده‌های ایرانی باز است.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن