این رفتارها باعث لوس شدن فرزندتان می‌شود

اختصاصی دنیاک: شاید ندانید که چه رفتارهایی از شما باعث لوس شما فرزندتان می‌شود و چه رفتارهایی او را قوی بار می‌آورد. در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که در چه مواقعی باید به خواسته فرزند نوپای خود توجه کنید و در چه مواقعی به خواسته او جواب منفی بدهید.

کودکتان را به محض گریه بغل نکنید

کودکان معمولا در سه ماهه اول زندگی خود معمولا زیاد گریه می‌کنند و خواسته‌های خود را با گریه مطرح می‌کنند. شاید فکر کنید که بغل کردن کودک و آرام کردن او باعث لوس شدن او می‌شود اما باید بدانید که کودکتان در ماه‌های اولیه زندگی خود به محبت و امنیت نیاز دارد. پس آن را از او دریغ نکنید. بعد از سه ماهگی دقت کنید که کودکتان چه موقعی آرام خواهد شد. هر چقدر که او بزرگتر می‌شود به او فرصت بیشتری بدهید و بررسی کنید که او به شما نیاز دارد یا صرفا به دنیال آرامش است. در کل این را به یاد داشته باشید که در سال‌های اولیه زندگی کودک پاسخ دادن به نیازهای کودک ضروری است و باعث لوس شدن او نمی‌شود.

 

پستانک دادن به کودک

پستانک دادن به کودک به محض گریه نیز از آن مواردی است که باعث لوس شدن کودک نمی‌شود. علاوه بر این پستانک خطر مرگ ناگهانی در کودکان را نیز کم می‌کند. البته همیشه هم فورا در دهان کودک پستانک نیندازید، ببینید که او واقعا در آن هنگام چه نیازی دارد. شاید گرسنه باشد و نیازی به پستانک نداشته باشد.

تکان دادن کودک برای خوابیدن

تکان دادن کودک برای خوابیدن تا سه ماهگی مشکلی ندارد اما پس از آن می‌تواند منجر به لوس شدن فرزندتان شود. کودک شما باید کم کم تمرین کند که بدون هیچ مقدمه‌ای و بدون کمک شما بخوابد. سعی کنید که کودکتان را پیش از سه ماهگی به خوابیدن مستقل عادت دهید.

وسایل امن در اختیار کودکتان قرار دهید

سعی کنید که وسایلی مثل کنترل تلویزیون، کلید، موبایل یا تلفن همراه و وسایل الکترونیکی را از جلوی دست کودک خود بردارید و به او اسباب بازی‌های امن بدهید. مثلا وقتی کودکتان قصد بازی با کنترل را دارد به او نگویید که اجازه بده باطری کنترل را در بیاورم تا با آن بازی کنی، بلکه از همان ابتدا این وسایل را به کودک ندهید.

ناخک زدن به تنقلات

میان وعده‌های مضر را از جلوی کودکتان بردارید و به او میان وعده‌های مفید بدهید. وقتی شما در برابر کودک خود میان وعده‌های مضر قرار می‌دهید و او شروع به ناخنک زدن می‌کند، شما مجبور می‌شوید که خواسته او را اجابت کنید و به این ترتیب لوسش می‌کنید.

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن