ترفندهای ساده برای رفع کامل پرز لباس

دنیاک: زمستان است و معمولا بسیاری از لباس‌های بافتنی در این فصل شروع به پرز انداختن می‌کنند و به این ترتیب ظاهر لباس را زشت می‌کنند. در این مطلب به شما ترفندهای ساده‌ای را برای از بین بردن پرز لباس آموزش می‌دهیم.

از غلتک استفاده کنید

با استفاده از چسبندگی غلتک به سادگی می‌توانید پرز لباس‌ها را از بین ببرید. اگر می‌خواهید این غلتک‌ها را آماده بخرید، می‌توانید آن‌ها را از سوپرمارکت‌ها، پارچه‌ فروشی‌ها و فروشگاه وسایل حیوانات خانگی بخرید. غلتک را روی لباس به بالا و پایین حرکت دهید تا پرزهای لباس را جمع کند. البته شما می‌توانید این غلتک را در خانه نیز بسازید. با استفاده از یک پین نورد و رول نوار گسترده. فقط کافی است نوار را روی پین نورد قرار دهید، در حالتی که طرف چسبنده آن به سمت شما باشد.

 

استفاده از نوار چسب

می‌توانید یک نوار چسب پهن شیشه‌ای را چند بار دور دستتان بپیچانید و سمت چسبناک آن را روی لباس بکشید. هر چقدر چسب شما پهن تر باشد، پرزهای بیشتری به آن می‌چسبد.

 

استفاده از ریش تراش و سنگ پا

ریش تراش را روشن کنید و آن را روی پارچه بچرخانید تا پرزهای لباس را جمع کند. در انتها پرزها را از لای ریش تراش در بیاورید. از سنگ پا نیز می‌توانید برای این کار استفاده کنید. فقط دقت کنید که سنگ پا را در جهت بافت پارچه روی آن بکشید و چند بار این کار را تکرار نکنید. تکرار کردن این کار باعث از بین رفتن بافت پارچه و آسیب به آن می‌شود. دقت داشته باشید که از سنگ پا برای لباس‌های پشمی و پنبه‌ای استفاده نکنید.

 

از تیغ استفاده کنید

به جای استفاده از ریش تراش می‌توانید از تیغ استفاده کنید. تیغ را از بالا به پایین روی لباس بکشید تا پرزها جمع شود. چندبار این کار را تکرار کنید. مواظب باشید که لباس‌تان را پاره نکنید. همچنین شما می‌توانید از یک اسفنج یا پد مخصوص نیز برای این کار استفاده کنید. قسمت خشن اسفنج یا پد را مرطوب کنید و روی پارچه بکشید.

 

دستکش یا جوراب نایلونی

یکی از گزینه‌های دیگر استفاده از دستکش پلاستیکی است. دستکش پلاستیکی را روی لباس بکشید تا پرزهای لباس را مثل موی حیوان جمع کند. همچنین شما می‌توانید یک جوراب نایلونی را دست کنید و از بالا به پایین روی لباس بکشید.

شستشوی دوباره لباس

البته این مورد را به خاطر مصرف دوباره آب توصیه نمی‌کنیم. می‌توانید وقتی پرزهای لباس را دیدید، آن را برای بار دوم بشویید. البته این بار از مواد شوینده استفاده نکنید. بعد از شستشوی لباس آن را چند بار بتکانید و بعد آویزان کنید.

 

استفاده از سرکه یک ترفند ساده

می‌توانید ۱/۴ فنجان سرکه سفید را به ماشین لباسشویی اضافه کنید تا پرز به لباستان نچسبد. علاوه بر این سرکه به تمیز شدن لباس نیز کمک می‌کند. یادتان باشد که قبل از شستشوی لباس حتما جیب‌های لباس‌ها را خالی کنید و وسایلی مانند دستمال کاغذی، پارچه اضافه یا اضافه پارچه را از آن خارج کنید.

از خشک کن استفاده نکنید

استفاده از خشک کن باعث چسبیدن پرز به لباس می‌شود. سعی کنید لباس‌ها را در فضای باز و مقابل نور خورشید خشک کنید. این کار علاوه بر از بین رفتن پرزها باعث نابودی باکتری‌ها و خوشبو شدن لباس نیز می‌شود.

 

 

 

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن