ارزان سفر کنید، بیشتر لذت ببرید

دنیاک: مسافرت برای بسیاری از ما یک فعالیت پرخرج به حساب می آید. و در بسیاری از موارد در طول زندگی خود را از این تفریح جذاب محروم می‌کنیم. چون به محض شنیدن اسم مسافرت هزینه های سنگینی مثل بلیط هواپیما هزینه‌ی هتل، هزینه‌های خورد و خوراک و خرید در ذهنمان می پیچد و از این کار منصرف می‌شویم.
اما واقعیت آن است که با صرف هزینه اندک و ارزان هم می‌توان سفر کرد.
البته که سفر ارزان سفری ساده و بی دردسر نیست اما ماجراجویی‌های هیجان انگیزی به دنبال دارد که می تواند مسافرت را خاطره انگیزتر کند.
نکته اول برای سفر ارزان، چمدان هایتان را کنار بگذارید و کوله پشتی بردارید.  کوله پشتی‌تان را سبک ببندید. لیستی از وسایل ضروری تهیه کنید و تنها همان‌ها را همراه‌تان ببرید.
بسته به فصل سفر و تعداد روزی که در سفر خواهید بود چند دست لباس راحت و سبک انتخاب کنید. از همراه بردن جواهرات و ساعت های گران قیمت جدا پرهیز کنید.

گزینه هزینه‌بر هواپیما را کنار بگذارید و با اتوبوس یا قطار سفر کنید. مسیر هم جزوی از مسافرت محسوب می شود از در مسیر بودن لذت ببرید.

به جای اقامت در هتل کمپینگ را تجربه کنید
با یک چادر مسافرتی سبک و ساده یا یک کیسه خواب کمپینگ را تجربه کنید. البته در نظر داشته باشید که در زمان کمپ نکات امنیتی را هم برای خودتان و هم وسایلتان رعایت کنید. حتما در محل های مشخص شده برای این کار بمانید و از اقامت در مسیرهای کم رفت و آمد و یا حاشیه اتوبان یا خیابان خودداری کنید.

همراه خودتان تنقلات انرژی زا داشته باشید
کوله پشتی‌گردی شما را حسابی گرسنه خواهد کرد پس همراه خودتان تنقلات مفید و انرژی‌زا داشته باشید تا مجبور نشوید مبالغ زیادی برای یک وعده غذا بپردازید.

برای طی مسیر های کوتاه پیاده روی کنید و تاکسی نگیرید و برای مسیرهای طولانی‌تر از اتوبوس یا مترو استفاده کنید.

مراقب وسایلتان باشید کارت بانکی، پول نقد و مدارک هویتی‌تان را در چند محل امن از کوله‌پشتی یا کیف کمری‌تان مخفی کنید. و حتما در چند جای مختلف مقداری پول نگه‌دارید. همه مدارک و پول‌هایتان را یکجا نگذارید.

گول تبلیغات توریستی را نخورید. برای غذا رستورانی را انتخاب کنید که محلی ها در آنجا غذا می خورند. و از محلی ها درباره جاذبه های آن منطقه سوال کنید. جاذبه‌های یک شهر فقط بناهای تاریخی یا مناطق طبیعی آن شهر نیست، غذا و خوراکی‌های سنتی نیز جزو جاذبه‌ها هستند. برای تمام این موراد بهترین منبع ساکنان آن شهر هستند.

و در نکته آخر سعی کنید گروهی سفر کنید. مسافرت گروهی بسیار کم هزینه تر از مسافرت های تک نفره است. مسافرت گروهی و بودن در گروه از خاطراتی‌ست که هیچ وقت فراموش نخواهید کرد.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن