۵ ایده ساده و راحت برای ساخت کاردستی شب یلدا

اختصاصی دنیاک: یکی از وظایف والدین آشنا کردن کودکان با آیین‌ها و سنت‌هاست. آشنایی کودکان با این آیین‌های سنتی باعث ثبات شخصیتی و شکل گرفتن هویت آن‌ها در آینده می‌شود. آخرین شب پاییز و بلندترین شب سال، شب یلداست. شبی که خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و با فال حافظ، خوردن تنقلات و گوش دادن به قصه‌ها آن را به صبح می‌رسانند. برای اینکه شب یلدا برای کودکتان یک شب خسته کننده نباشد و در ذهن او خاطره انگیز شود، می‌توانید همراه با او کاردستی‌هایی بسازید. در ادامه ما به شما آموزش می‌دهیم که چطور با وسایل ساده کاردستی‌هایی برای شب یلدای کودکتان بسازید.

آدم برفی‌های جورابی مخصوص شب یلدا

یکی از وسایل ساده‌ای که می‌توانید برای شب یلدا بسازید، ساخت آدم برفی با لنگه‌ جوراب‌های سفید است. ابتدا جوراب را از زیر قسمت پاسنه به دو قسمت تقسیم کنید. حالا قسمتی که دو سر آن باز است را با نخ خوب ببندید، این قسمت همان بخش نزدیک پاشنه است. سپس جوراب‌تان را با برنج پر کنید و سر دیگر آن را هم با نخ ببندید. حالا یک حجم گلابی مانند دارید، قسمت فرورفته گلابی را ببندید تا جورابتان شکل آدم برفی به خود بگیرد. حالا بخش دیگر جوراب را روی سر آدم برفی بگذارید و به عنوان کلاه از آن استفاده کنید. در ادامه می‌توانید آدم برفی‌تان را به شکل دلخواه تزئین کنید.

 

کلاه بوقی هندوانه‌ای شب یلدا

برای درست کردن کلاه بوقی هندوانه‌ای به مقوای قرمز یا صورتی رنگ نیاز دارید. کلاه را به شکل یک سوم دایره برش بزنید. حتما برای آن زبانه‌ای در نظر بگیرید. سپس با ماژیک مشکی هسته‌های هندوانه را روی آن بکشید. مقوایتان را مثل قیف بپیچید و دو سر آن را به هم بچسبانید. در ادامه یک نوار سبز رنگ در انتهای آن بچسبانید. کلاه برقی هندوانه‌ای شما آماده است.

کاغذ کادوی شب یلدا را با مهر سیب زمینی بسازید

لازم نیست برای کادوی شب یلدایتان کاغذ کادو بخرید، فقط کافی است کاغذ مورد نظرتان را مقابلتان پهن کنید. سپس یک سیب زمینی را نصف کرده و در رنگ قرمز آغشته کنید. بعد آن را به صورت مهر روی قسمت‌های مختلف کاغذ بزنید. وقتی رنگ شما خوب خشک شد، با آبرنگ یا با ماژیک برای آن هسته‌های سیاه هندوانه و پوست هندوانه بکشید. کاغذ کادوی شما آماده است.

ریسه هندوانه برای تزئین خانه

یکی از ایده‌های دیگری که به وسیله آن می‌توانید خانه را تزئین کنید، ساخت ریسه هندوانه است. این ریسه را می‌توانید با استفاده از دو نیم دایره به رنگ‌های قرمز و سبز یا صورتی و سبز و چسباندن آن‌ها روی هم آماده کنید. برای تخمه‌های هندوانه هم می‌توانید از ماژیک سیاه یا مقوای سیاه استفاده کنید. در آخر با پانچ دو طرف هندوانه‌ها را سوراخ کنید و با نخ یا کاموا آنها را به یکدیگر وصل کنید.

 

دوست داشتنی‌ترین کاردستی شب یلدا؛ گوی‌های برفی

برای ساخت این کاردستی دوست داشتنی به ظرف‌های در دار مربی یا ترشی نیاز دارید. بهتر است از ظرف‌هایی استفاده کنید که درب آنها بسیار بزرگ است. درب ظرفتان را باز کنید و روی آن یک عروسک کوچک مثل کاج، آدم برفی یا از عروسک‌های مورد علاقه فرزندتان بچسبانید. می‌توانید به کف ظرف پنبه بچسبانید، البته اگر نمی‌خواهید درون آن آب بریزید. البته از تکه‌های یونولیت یا اکلیل نیز می‌توانید استفاده کنید. در آخر ظرف را از آب و اکلیل پر کنید حالا دور درب را چسب بزنید و خوب بچسبانید. ظرف را بر عکس کنید و اگر می‌خواهید روی ظرفتان را تزئین کنید.

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن