آموزش ساخت شمع هندوانه‌ای ویژه سفره شب یلدا

اختصاصی دنیاک: یکی از آداب و رسوم زیبایی شب یلدا گرفتن فال حافظ و خواندن اشعار اوست. شمع یکی از وسیله‌هایی است که با قرار دادن آن بر سر سفره شب یلدا علاوه بر فضای آرامش بخشی که ایجاد می‌کند، جلوه‌ای خاص به سفره شب یلدا می‌‌بخشد. به خصوص در هنگام خواندن اشعار حافظ و قصه‌های هزار و یک شب. در این مطلب به شما طرز ساخت شمع هندوانه‌ای مخصوص شب یلدا را آموزش می‌دهیم. شما همچنین می‌توانید این شمع‌های هندوانه‌ای را به مهمانانتان نیز هدیه بدهید.

وسایل لازم برای ساخت شمع هندوانه‌ای

فیتیله بلند تعدادی

چند عدد لیوان کاغذی

پارافین شمع یا موم زنبور مقداری

مداد شمعی یا رنگدانه (در رنگ‌های قرمز، سبز و سفید)

 

طرز ساخت شمع هندوانه‌ای

برای ساخت شمع هندوانه‌ای، ابتدا پارافین را ذوب کنید. برای این کار ظرفی که داخل آن پارافین ریخته‌اید را روی آب در حال جوش قرار دهید. راهکار دیگر این است که پارافین‌تان را برای ۲ تا ۳ دقیقه در مایکروفر قرار دهید. سپس به ته فیتیله‌تان چسب بزنید و آن را به انتهای لیوان کاغذی بچسبانید.

 

بعد از اینکه پارافین‌تان ذوب شد، رنگ و روغن بودار را به آن اضافه کنید. برای این کار فقط باید یک چهارم لیوان را با رنگ سبز  پر کنید. فیتیله را با چوب بستنی در لیوان نگه دارید. سپس روی پارافین سبز که اولین لایه شمع شماست، کمی الکل صنعتی بریزید و آن را در یخچال بگذارید تا خوب سفت شود. پس از اینکه پارافین سبز خوب سفت شد، یک چهارم لیوان‌تان را پر از پارافین سفید کنید. دوباره روی آن را الکل بریزید و داخل یخچال قرار دهید و در آخر هم پارافین قرمز را به لیوانتان اضافه کنید.

 

وقتی شمع‌تان خوب سفت شد، نوبت بریدن فیتیله است. ۳ سانتی متر از فیتیله را نگه دارید و بقیه آن را با قیچی ببرید.

 

در آخر نیز لبه‌های لیوان کاغذی‌تان را برش بزنید و آن را از شمع جدا کنید.

 

 

برای اینکه شمع‌تان بیشتر شبیه به هندوانه شود، با رنگ سیاه روی بخش قرمز رنگ آن دانه‌های هندوانه را نقاشی کنید. شمع‌های یلدایی شما آماده است.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن