چند حقیقت درباره ماشین‌های ایتالیایی

اختصاصی دنیاک: یکی از دلایل شهرت و محبوبیت کشور ایتالیا در جهان ماشین‌های معروفی از جمله فراری، لامبورگینی، آلفارومئو و لانچیا می‌باشد. ایتالیا ساخت اتومبیل را از اواخر قرن نوزدهم آغاز کرد و امروزه ماشین‌های جاده‌ای ایتالیایی در سراسر دنیا استفاده می‌شوند و ماشین‌های مسابقه‌ای این کشور در بالاترین سطح رقابت می‌کنند.

خواستگاه:

بر اساس دائره‌المعارف بریتانیکا، شرکت‌های اتومبیل‌سازی ایتالیا بسیار دیرتر از سایر رقبای اروپای‌شان وارد حوزه‌ی تولید خودرو شدند. احداث اولین کارخانه‌ی خودروی ایتالیایی به سال ۱۸۹۶ و  استفانینی مارتینا بر‌میگردد که اولین خودروی ساخت ایتالیا محسوب می‌شود اما این شرکت مدت زیادی در بازار دوام نیاورد و بعد از آن رقیب اصلیش ایتالیاناتورینو شناخته شده با نام فبات به یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی قرن بیستم تبدیل شد.

بزرگترین شرکت خودرو ایتالیایی

امروزه فیات بزرگترین شرکت خودروسازی در ایتالیاست. درآمد خالص این شرکت در سال ۲۰۰۹ بیش از ۵۰ میلیارد یورو بوده‌است. طبق گزارش سالانه، فیات در سال ۲۰۰۹ بیش از ۵۴۰۰۰ نفر را استخدام کرده‌است و بیش از ۲ میلیون خودرو و وسایل نقلیه تجاری سبک تولید کرده‌است.در سال ۲۰۰۹ شرکت فیات چند مدل از محبوب‌ترین خودروهای این شرکت را ارتقا داد. همچنین مدل ارتقا یافته‌ی فیات ۵۰۰ یک موفقیت جهانی برای این شرکت به همراه آورد.

فراری

فراری

درست است که فیات شرکت بسیار بزرگی است اما فراری بهترین خودروی ایتالیاست. این شرکت در سال ۱۹۲۹ توسط انزو فراری احداث شد. ماشین‌های قرمز و براق این شرکت در سراسر دنیا محبوب هستند و همچنین فراری تنها گروه خودرویی است که از آغاز سری مسابقات فرمول یک از سال ۱۹۵۰در این مسابقات شرکت داشته‌است. در سال ۲۰۱۰، ۹ نفر از قهرمانان مسابقات فرمول یک با فراری در مسابقه شرکت کرده‌‌بودند. رانندگانی از جمله: مایکل شوماخر، نیکی لائودا و آلبرتو آسکاری که هر سه نفرشان قهرمان جهان شدند.

طراحی و استایل:
خودروهای ایتالیایی همچنین از زیباترین خودروهای دنیا به حساب می‌آیند. این شهرت مربوط به قدمت و اهمیت فراوان طراحی برای ایتالیایی‌ها است. یکی از معروف‌ترین شرکت‌های طراحی سبک ایتالیایی پینین‌فارینا نام دارد که در کامبیانو واقع شده‌است. بیش از ۸۰ سال است که این شرکت طراحی صدها خودرو از جمله مازراتی، فراری، فورد، آلفارومئو و ولوو را انجام داده‌است.

آلفارومئو
zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن