۱۶ مقصد مقرون به صرفه و رویایی در اروپا

اختصاصی دنیاک:‌ اگر از لحاظ اقتصادی برای سفر کردن محدودیت دارید زمستان بهترین زمان ممکن برای دیدن اروپاست. درست است که در تابستان باغ‌ها و پارک‌ها سبز و سرزنده هستند و به دلیل آفتاب دل‌انگیز، ساحل‌ها مملو از جمعیت است. اما در زمستانِ اروپا شانس دیدن مکان‌های ویژه‌ و محلی‌ای  را خواهید داشت که کمتر توریستی آن‌ها را دیده‌است.

در زمستان قیمت‌ها پایین است و هاستل‌ها حتی برخی از هاستل‌های پنج ستاره  از همیشه ارزان‌تر هستند. سرمای هوا و احتمال بارش برف و باران مسائلی هستند که ممکن است ذهن‌تان را درگیر کند. اما با این حال رویدادهای هیجان‌انگیز زیادی در زمستان اروپایی اتفاق میفتد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید.

رویدادهایی مثل : فروشگاه‌های کریسمس،‌ جشن سال نو،‌ کارناوال‌ها،  فستیوال‌های موسیقی،‌ و همچنین در فصل زمستان شهرهای اروپایی در طول شب بیدار و زنده هستند.

در ادامه لیست ۱۶ مقصد ارزان وزیبای اروپایی برای مسافرت در زمستان به همراه مکان‌های دیدنی و تفریحات هر شهر را با هم بررسی میکنیم.

۱. اینترلاکن، سوئیس (ورزش‌های زمستانی و ۵٪ تخفیف برای هاستل‌ها)

اینترلاکن پایتخت اروپایی ورزش‌های زمستانی‌ست. پیاده‌روی، پاراگلایدر و قایق‌سواری در رودخانه،‌ اسنوبرد،‌ اسکی،‌ بانجی جامپینگ زمستانه،‌ پیاده‌روی کوهستانی در اسچیل‌ثورن،‌ پیاده‌روی کوهستانی یونگفراجاچ و …

برای رفتن به اینترلاکن می‌توانید برای یکی از شهرهای زوریخ، جنوا، برن یا میلان بلیط هواپیما بگیرید. از تمام شهرهای گفته شده می‌توانید با قطار و یا اجاره‌ی ماشین مستقیم به اینترلاکن بروید.

البته اگر قصدتان از سفر شرکت در فعالیت‌های ورزشی باشد، می‌توانید در یک تور ثبت‌نام کنید و مسائل جابه‌جایی را کاملا به آن‌ها بسپارید. بسیاری از توریست‌ها از سایت  Flixbus around Europe  استفاده می‌کنند این سایت شبکه‌ی  اتوبوس‌های سراسر اروپاست.

پراگ-۰۱
پراگ-۰۲
پراگ-۰۳

۲. پراگ

پراگ در فصل زمستان بسیار زیبا، رومانتیک و خلوت است. کارهایی که می‌توانید در زمستان پراگ انجام دهید:

دیدن قصرها و قلعه‌‌ها،‌

تور ارواح (این تور یک پیاده‌روی شبانه به مدت ۹۰ دقیقه است که در آن شما درحالی که از کوچه‌های اسرارآمیز پراگ عبور می‌کنید داستان‌های عجیب و واقعی‌ای در رابطه با شهر و آدم‌ها و تاریخچه‌ی شهر خواهید شنید )

شام در کشتی تفریحی روی رودخانه

دیدن محله‌ی یهودی‌ها

رفتن به شهر قدیمی

پرسه زدن روی پل چارلز

سلفی گرفتن با دیوار جان لنون

راه‌های رسیدن به پراگ: پراگ فرودگاه و خط هوایی دارد و شرکت‌های هوایی زیادی این پرواز را انجام می‌دهند. همچنین می‌توانید برای رسیدن به پراگ از قطار استفاده کنید. ترجیحا با ماشین شخصی به پراگ نروید در شهر به ماشین احتیاج ندارید و نمی‌توانید در مرکز شهر پارکینگ مناسب پیدا کنید.

بوداپست-۰۱
بوداپست-۰۲

۳. بوداپست

جشن و خوش‌گذرانی و همچنین یکی از بهترین شهرها برای یک تعطیلات رومانتیک. بوداپست برای معماری‌های زیبا، مراکز ماساژ و ریلکسی و همچنین زنده بودن شهر در طول شب معروف است.

کارهایی که می‌توانید در بوداپست انجام دهید:
از مراکز ماساژ و ریلکسی استفاده کنید، موزه‌ی ترور را ببینید و در لذت‌ تفریحات شبانه غرق شوید.

راه‌های رسیدن به بوداپست:

از تمام شهرهای بزرگ مثل برلین، آمستردام، پاریس و … به سرعت و راحتی می‌توانید به بوداپست پرواز کنید. همچنین برای سفر به بوداپست قطار هم یکی از موارد پر طرفدار به حساب می‌آید. مخصوصا اگر از شهر وین قصد رفتن به بووداپست را دارید حتما از قطار استفاده کنید و از زیبایی‌های مسیر لذت ببرید.

پرتو-۰۱
پرتو-۰۲
پرتو-۰۳

۴. پرتو(پرتغال)

پرتو به عنوان یک شهر تابستانی شناخته می‌شود اما در زمستان هم میتوانید اوقات خوشی را در پرتو تجربه کنید. پرتو شهر گرانی نیست و می‌توانید با هزینه کردن چند دلار یا یورو یک شب فوق‌العاده را تجربه کنید.

برلین-۰۱
برلین-۰۲
برلین-۰۳
برلین-۰۴

۵. برلین(کریسمس و برف)

عاشق تصویر زمستانی برلین خواهید شد. بیشتر مسافران، برلین را در تابستان به خاطر باغ‌های گرم و سبزش ترجیح می‌دهند اما برلین زمستانی هم بسیار زیباست. برف و زمستان بدون شک یکی از خصوصیات و ویژگی‌های فرهنگ آلمان به شمار می‌آید.

تفریحات در برلین:

تعداد زیادی تورهای تفریحی در برلین آماده‌ی پذیرایی از شما هستند مثل تور پیاده‌روی تاریخی، تورهای غذایی و موزه‌ها.

همچنین در زمستان بازدید از بسیاری مکان‌های تاریخی رایگان است.

ونیز-۰۱
ونیز-۰۲
ونیز-۰۳

۶. ونیز (شهر تعطیلات رومانتیک)

ونیز در تمام طول سال بسیار زیباست و برخلاف باقی شهرها ونیز در زمستان هم به اندازه‌ی باقی سال شلوغ است. پیشنهاد ما این است که حداقل ۲ روز و یا اگر می‌توانید ۳ روز در این شهر بمانید. در این صورت فرصت کافی برای پیاده‌روی و تجربه‌ی دقیق و حقیقی ونیز خواهید داشت.

آمستردام-۰۱
آمستردام-۰۲
آمستردام-۰۳

۷. آمستردام (شهر بیدار در شب)

آمستردام یک مقصد کلاسیک است و در تمام طول سال بسیار زیباست. یک دوچرخه کرایه کنید و به موزه‌ها سر بزنید و از تصویر فوق‌العاده‌ی شهر لذت ببرید.

آندورا-۰۱
آندورا-۰۲

۸. آندورا (ورزش‌های زمستانی و پیاده‌روی)

آندورا یکی از کوچکترین کشورهای اروپاست و از لحاظ جغرافیایی موقعیتی بسیار ویژه دارد. آندورا در بالای کوهستان پیرنیس بین فرانسه و اسپانیا واقع است که این موقعیت جغرافیایی آندورا را به یکی از بهترین مکان‌ها برای اسکی و دیگر ورزش‌های زمستانی تبدیل می‌کند.

مسیرهای سفر کردن به آندورا:

راحت‌ترین راه پرواز به یکی از شهرهای جرونا یا بارسلونا و بعد حرکت به سمت آندورا می‌باشد. معمولا مسافران از بارسلونا دیدن می‌کنند و بعد با قطار و یا اجاره‌ی ماشین به آندورا می‌روند که تصمیم خوبی برای شروع تعطیلات است. آندورا ۳ ساعت با بارسلونا فاصله دارد.

 

۹. بولونیا (بهشت غذا)

بولونیا پایتخت آشپزی ایتالیاست. بولونیا جایی در مسیر ونیز به فلورانس قرار دارد و به همین دلیل برای توریست‌ها شناخته شده نیست.

برگن-۰۱
برگن-۰۲
برگن-۰۳
برگن-۰۴

۱۰. برگن در نوروژ (طبیعت و فرهنگ)

برگن به خاطر مناظر طبیعی فوق‌العاده‌اش شناخته می‌شود. می‌توانید در یک پیاده‌روی زمستانی از این مناظر لذت ببرید.

زاگرب-۰۱
زاگرب-۰۲

۱۱. زاگرب پایتخت کورواسی

زاگرب به دلیل موقعیت جغرافیایی، شهر مناسبی برای تعطیلات زمستانی می‌باشد.

کافه‌ها و رستوران‌ها آماده‌ی پذیرایی هستند و شهر از لحاظ مسافر شلوغ نیست اما زندگی دانشجویی در جریان است. همچنین فروشگاه‌های کریسمسی زاگرب بسیار معروف و پربازدید هستند.

مونیخ-۰۱
مونیخ-۰۲

۱۲. مونیخ

زمستان بخشی از فرهنگ تفریحات در مونیخ به حساب می‌آید. قیمت‌ها برای همراهی و استفاده از تورها به نسبت تابستان ارزان‌تر هستند و بسیاری از تفریحات و برنامه‌های خاص فقط در زمستان اتفاق می‌افتد.

بارسلونا-۰۱
بارسلونا-۰۲
بارسلونا-۰۳

 

۱۳. بارسلونا (روزهای گرم و فضای رومانتیک)

بارسلونا در ماه‌های جولای و آگوست  (اوایل تیر تا اواسط شهریور) بسیار شلوغ است. شهر قدیمی پر از ترافیک مسافر، قیمت‌ها گران و هوا به شدت گرم می‌باشد.

پیشنهاد میکنیم برای لذت بردن از شهر در ماه‌های سرد سال به بارسلونا سفر کنید. قیمت هتل‌ها و هاستل‌ها در مقایسه با تابستان بسیار ارزان است و روزها می‌توانید از هوای آفتابی و گرم لذت ببرید.

گنت-۰۱
گنت-۰۲

۱۴. گنت، بلژیک

گنت شهر متفاوتی و ویژه‌ای برای مسافرت به حساب می‌آید. اگر به دنبال یک تجربه‌ی متفاوت در سفر هستید این شهر را توصیه می‌کنیم. زمستان‌های گنت بسیار سرد هستند و ممکن است برای‌تان سخت باشد اما این زمستان‌ها بخشی از فرهنگ بلژیک محسوب می‌شوند.

رودس-۰۱
رودس-۰۲

۱۵. رودس(جزیره در یونان)

اگر در زمستان به این جزیره سفر کنید از ترافیک حداقل ۲ میلیون توریست رها شده‌اید. در طول زمستان بیشتر روزها در رودس آفتابی هستند و هوا به نسبت سایر مقاصد معروف زمستانی مثل جزایر قناری گرم‌تر است. دمای آب تا اواسط دسامبر (اواخر آذر تا اواسط دی‌ماه) گرم و برای شنا مناسب است.

مراکش-۰۱
مراکش-۰۲
مراکش-۰۳

۱۶.مراکش و تگازوز

درست است که مراکش یک کشور آفریقایی‌ست اما با این حال بسیار به اسپانیا نزدیک است و به راحتی می‌توان از اروپا به آنجا رسید. در طول زمستان اروپا، هوای مراکش گرم  و شهر بسیار ارزان است. اگر با بودجه‎ی محدود سفر می‌کنید می‌توانید از اقامت‌تان در این کشور بسیار لذت ببرید.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن