درمان و مدیریت درد از دیدگاه آیورودا

دنیاک: شولا نیواران (درمان و مدیریت درد آیورودایی) راهکارهای کاهش درد و بهبود عملکرد عضو آسیب‌دیده است.

درد یک تجربه‌ی بسیار شخصی و متداول ا‌ست و همه‌ی اشخاص به نحوی آن را تجربه کرده یا می‌کنند. درد باعث ایجاد ناراحتی و بسته به میزان شدتش باعث ایجاد حس پریشانی می‌شود. فعالیت‌های روزمره و کیفیت خواب هر روز ما تحت تاثیر ناراحتی و نارضایتی‌های ناشی از درد مختل می‌شود. ما معمولا درد را به یکی از اشکال متفاوت آن مثل شدتی، تکاندهنده، نقطه‌ای، ضربان‌دار و یا خطی و مقاوم تجربه می‌کنیم.

درد جسمی انرژی بدن را کاهش می‌دهد و مانع انجام فعالیت‌های روزمره و عادی به صورت ایده‌آل ذهنی فرد می‌شود. ناراحتی‌های ذهنی و استرس می‌تواند درد را افزایش دهد و بعضی مواقع چالش‌های ذهنی و روحی همانند خشم، افسردگی، اضطراب و غیره می‌توانند دلیل ایجاد درد شوند. استفاده از آرام‌بخش‌ها باعث از بین رفتن انرژی و نیروی مقاومت در ما می‌شوند. پس روش آیورودا را برای سست کردن موثر حس درد، مقاوم شدن بخش دردناک، گردش خون قوی و پرقدرت و ایجاد راحتی لازم برای تحرک و انجام فعالیت‌های روزانه بدون مانع امتحان کنید.

روش‌های کنترل و درمان درد در آیورودا امن و طبیعی هستند و بر انواع دردها مثل دردهای ماهیچه‌ای، دردهای عضلانی، استخوان درد و ….. موثر هستند. این سیستم کنترل درد تمام طیف دردهای مزمن و حاد را مثل آسیب‌های ورزشی، آرتروز، روماتویید آرترویز مایالژی(درد عضله یا ماهیچه) اسپوندیلوز، سیاتیک، کمردرد، اسپازم عضله، رگ به رگ شدگی و غیره درمان می‌کند.

الاژیکی یا پاتراپیندای سوئدی (بخار برگ بولوس یا آپتنیا)

در این روش بولوس به همراه روغن‌ها و برگ‌های دارویی پخته می‌شود و روی بخش آسیب‌دیده و یا کل بدن فرد استفاده می‌شود. این روش در مدیریت درد موثر است و برای درمان آرتروز، اسپاندیلوسیس، قفل شدن شانه، دردهای عصبی و آسیب‌های ورزشی به کار می‌رود.

نادی سوودا(تحریک متمرکز ناحیه با بخار)

نادی سوودا روشی است در آن بخش آسیب‌دیده به صورت خاص با هدایت بخار از یک لوله‌ی متصل به ابزار درمان تحریک می‌شود. این نوع درمان درد موضعی، ورم، بی‌حسی و یا اسپاسم بدن در هر قسمتی را تسکین می‌دهد.

کاتی باستی:

این روش باعث تعریق موضعی می‌شود به این صورت که ناحیه پایین کمر با روغن‌ درمانی گرم شده به همراه آرد گرم ماساژ داده می‌شود در نتیجه تعریق و القای گرما گردش خون در ناحیه افزایش یافته و قدرت ماهیچه‌ها بیشتر می‌شود و دردهای سیاتیک و اسپاسم در ناحیه‌ی کمر تسکین می‌یابد.

گریوا باستی:

این روش درمانی مشابه کاتی باستی می‌باشد و برای ناحیه‌ی گردن استفاده می‌شود. خمیر گیاهان دارویی به همراه روغن گرم‌شده برای مدت زمان مورد نیاز استفاده می‌شود. ماساژ این ترکیب در ناحیه‌ی گردن، درد را تسکین می‌دهد و قدرت ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد.

جانو باستی:

این روش درمانی همانند کاتی باستی انجام می‌شود که در آن به وسیله‌ی روغن درمانی مناسب زانوی آسیب‌دیده ماساژ داده می‌شود و بعد از آن خمیر گیاهان دارویی برای مدتی روی ناحیه‌ی دردناک قرار می‌گیرد. از آرتروز جلوگیری می‌کند و قدرت زانوها را افزایش می‌دهد.

یوروباستی(هریدا‌یا باستی) :

در این روش روغن دارویی برای ناحیه‌ی قفسه‌سینه استفاده می‌شود که تاثیر مثبت و مفیدی برای آرامش ذهن و همچنین قوی شدن ماهیچه‌ی قلب دارد. این روش درمانی عملکرد قلب را تقویت می‌کند.

 

 

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن