سه قدم برای مسافرت آسان/ چگونه تنها سفر کنیم؟

دنیاک: مسافرت تنهایی به این معنی‌ست که تمام مسائل از جمله ایمنی، مدیریت مالی، شوک فرهنگی و … به عهده‌ی خودتان است. سفر تنهایی در شرایطی که آکادگی کامل داشته باشید به یک ماجراجویی مفرح تبدیل میشود و تجربه‌ی خوشایندی است. با این مقدم به سراغ این سوال برویم که  چگونه تنها سفر کنیم؟

قدم اول:

لیستی از فعالیت‌ها، مکان‌های دیدنی و غذاهایی که میخواهید در سفر امتحان کنید بنویسید.

مسافرت انفرادی وقت آزاد زیادی برای تمام کارهایی که دوست دارید انجام دهید به شما میدهد. تمام روزهای سفر را صرف پیدا کردن تفریح و کارهای جالب در اینترنت نکنید. لیست خود را از قبل آماده داشته‌باشید.

یکی از مزیت‌های سفر انفرادی این است که شما مجبور نیستید کاملا از روی برنامه عمل کنید اما اگر مطمئن نیستید چه کارهایی میخواهید انجام دهید بهتر است گزینه‌های متنوعی برای تصمیم‌گیری داشته باشید.

در اولین فرصت هتل و یا محل اقامت خود را رزرو کنید.

 

فرقی نمیکند در یک هتل پنج ستاره یا خوابگاه و یا اردوگاه اقامت داشته‌باشید قبل از ترک محل اقامت از برنامه‌ و قوانین ساعت‌های خواب و ورود خروج خود مطمئن شوید.

وقتی در سفر مخصوصا در یک کشور خارجی تنها هستید، یکی از بدترین اتفاق‌ها پر بودن خوابگاه و یا آزاد نبودن هیچکدام از اتاق‌های هتل است.

اگر قصد دارید در مورد محل اقامت خود در طول پرواز تصمیم بگیرید ۲ الی ۳ محل بالقوه را به همراه شماره‌های تماسشان همراه داشته باشید.

هر چقدر می‌توانید راجع به مقصدتان اطلاعات جمع کنید.

 

 

اینکار ارتباط برقرار کردن با شهروندان آن شهر را آسان میکند و همچنین شما را از خطرات و مسائل احتمالی آگاه می‌کند.

قدم دوم:

در حد امکان زبان منطقه را بیاموزید. صحبت کردن به زبان اصلی هر شهر و منطقه تفاوت زیادی در نحوه‌ی تعامل افراد با شما ایجاد میکند.

حوزه‌های مهمی که باید راجع به آن‌ها مطلع باشید عبارتند از:

هنجارها و ناهنجاری‌های فرهنگی، اشارات معنی‌دار و نامناسب، القاب‌ها و نام‌ها، آداب و رسوم مذهبی و فرهنگی.

لباس و رفتار مناسب جنسیتتان.

هرگونه نکته‌ی ایمنی و یا مسائل قابل پیشبینی مربوط به مقصد که لازم است به آن‌ها توجه کنید.

سبک سفر کنید.

 

 

زمانی که در یک محیط جدید فرود می‌آیید به تمام تمرکز خود نیاز دارید تا بتوانید کارها و مراحل لازم را یکی یکی انجام دهید. با به همراه داشتن یک کیف سبک به خودتان کمک کنید و از مشکلات احتمالی مثل گم‌شدن یکی از چمدان‌ها و مدت انتظار طولانی برای تحویل گرفتنشان پیشگیری کنید.

قدم سوم
لیستی از وسایل لازم و ضروری:

لباس‌های سبک و چندلایه مثل ژاکت، شال، لباس‌های آستین بلند، لباس‌هایی که قابلیت تغییر سایز یا فرم دارند مثل شلوارهایی که روی پاچه‌ی آن‌ها جهت تغییر بلندی کوتاهی زیپ تعبیه شده‌است.

ژاکت یا پانچ ضد آب

چراغ‌قوه

جعبه‌ی کوچک کمک‌های اولیه

کیسه‌ی زیپ‌دار و کیسه‌زباله

پول نقد و کارت‌های اعتباری

چند شماره برای تماس در مواقع اضطراری و آدرس خودتان

مجموعه‌ی کارت‌های مورد نیاز، کتاب یخ‌شکن و دیگر لوازم مورد نیاز با توجه مقصد

برنامه‌ی کامل سفر به همراه آدرس‌ها و راه‌ها‌ی برقراری تماس در مقصد را در اختیار حداقل یکی از آشناهایتان قرار دهید.

 

 

برای موارد اورژانسی:

لازم است که حداقل یک نفر بداند که چه برنامه‌هایی دارید و هر روز کجا هستید. زمان برقراری تماس را هماهنگ کنید و آسان‌ترین راه‌ دسترسی برای ‌زمان‌های اضطراری را بدانید و به آشناهایتان اطلاع دهید.

قبل از خروج از کشور، کپی گذرنامه، ویزا و بلیط خود را تهیه کنید.

 

در صورت امکان از دو روش الکترونیکی و فیزیکی برای کپی مدارکتان استفاده کنید. با این کار درصورت بروز مشکل این نسخه‌ها به سرعت جایگزین میشوند.

اشیای قیمتی را در جای امنی در محل اقامتتان نگه‌دارید.

توصیه های پلسی:

هرچه تعداد اشیای قیمتی که همراه دارید کمتر باشد بهتر است. ساعت گران‌قیمت و جواهرات را از کیف همراهتان خارج کنید. همچنین بهتر است همیشه مقدار مشخصی پول نقد همراه داشته باشید و تمام نقدینگی‌تان را در کیف همراهتان نگذارید.

 

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن