حساسیت به رنگ مو، اندازه سر این زن را ۲ برابر کرد+ تصاویر

دنیاک: بی دقتی به نحوه استفاده از رنگ مو‌های شیمیایی و سابقه وجود آلرژی سبب واکنش شدید حساسیتی دریک زن و بروز خطر مرگ در او شد.

به گزارش بهداشت نیوز دانشجوی ۱۹ ساله انگلیسی به نام استلا، در اثر حساسیت به رنگ موی خود دچار واکنش حساسیتی بسیار شدید شد به طوری که ابعاد سر او دوبرابر حد طبیعی شده و درآستانه خطر نابینایی و مرگ قرار گرفت.

کارشناسان اعتقاد دارند واکنش حساسیتی در او به دلیل وجود ماده شیمیایی PPD در بیشتر رنگ مو‌های موجود دردنیاست.

ابعاد سر این دختر پس از قرارگرفتن مواد شیمیایی بر سر او از ۵۶ سانتی متربه ۶۳ سانتی متر دگرگون شد و دراثر تورم شدید زبان و گرفتگی گلو بلافاصله به بیمارستان منتقل و تحت درمان اورژانسی قرارگرفت.

این دختر به بررسی واکنش حساسیتی به رنگ مو پیش از استفاده ازآن نیز پرداخته بود، اما به جای بازه زمانی استاندارد ۴۸ ساعت، تنها ۳۰ دقیقه رنگ مو را برروی پوست خود آزمایش کرده بود.

درلحظه‌های اولیه شروع واکنش حساسیتی او به شدت دچارخارش و سوزش درناحیه پوست سرخود و ناتوانی در نفس کشیدن شد.

به دلیل شدت حساسیت پزشکان مجبور به تزریق آدرنالین به او شدند و خوشبختانه پس از چند روز التهاب برطرف شد.

کارشناسان توصیه می‌کنند افراد به ویژه بانوانی که درخانه به رنگ آمیزی مو‌های خود می‌پردازند دستورالعمل‌های استفاده از آن را به طور دقیق انجام دهند، به ویژه بازه زمانی استاندارد درج شده برای آزمایش احتمال وجود آلرژی و تست آن برروی پوست را انجام دهند.

در رنگ مو تعداد زیادی مواد شیمیایی به ویژه ترکیب‌های PPD وجود دارد که درافراد مستعد حساسیت می‌تواند تحریک کننده باشد.

حساسیت به رنگ مو می‌تواند سبب تورم و التهاب پوست بدن، ایجاد کهیر، خارش و سوزش، تنگی نفس، التهاب چشم و مواردی از این دست شود.

به گفته کارشناسان حساسیت به رنگ مو به ویژه رنگ مو‌های تیره بیشتر از رنگ مو‌های روشن روی می‌دهد.

متخصصان به افراد توصیه می‌کنند درصورت وجود سابقه انواع حساسیت پیش از استفاده از رنگ مو‌های شیمیایی و حتی طبیعی با پزشک متخصص ایمونولوژی مشاوره انجام دهند.

منبع: بهداشت نیوز

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن