معرفی ارزان‌ترین شهرهای آلمان برای زندگی

دنیاک: آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که افراد زیادی رویای زندگی در آن در سر دارند، عده ای برای تحصیل و کار به این کشور می روند که اصلی ترین سوالی برایشان وجود دارد این است که آن ها می خواهند بدانند کدام یک از شهرهای این کشور برای زندگی ارزان و اقتصادی تر از بقیه شهرها می باشد، اجاره مسکن می تواند یکی از مهم ترین دلایل در انتخاب شهر برای ادامه تحصیل باشد. از همین رو ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی صحبت کنیم، در صورتی که اطلاعات کاملتر و جامع تری در  را در اختیار دارید ممنون می شویم با ما آن را در میان بگذارید.

ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی

یکی از ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی لایپزیگ است، این شهر به خصوص برای دانشجویان و افرادی که تنها مهاجرت کرده اند بسیار گزینه ی مناسبی به شمار می رود. همان طور که خبرها به گوش می رسد اخیراً قیمت مسکن برای دانشجویان و مهاجران در ارزانترین شهر آلمان برای زندگی و مخصوصاً در برلین و مونیخ افزایش یافته است. این موضوع ممکن است به دلیل افزایش تقاضای متخصصین خارجی و دانشجویان جهت تحصیل و کار در شهرهای مطرح آلمان باشد.

البته شهرهای دیگری هم در آلمان هستند که در لیست ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی قرار می گیرند و ما در زیر به آن ها اشاره کرده ایم. این شهرهای برای زندگی در ماه اول مهاجرت و کسانی بودجه زیادی نمی خواهند

 

لیست ارزان ترین شهرهای آلمان

 

بوخوم کیل
سیگن جنا
اسنابروک برمن
ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی

شهر لایپزیگ | leipzig

لایپزیگ شهری کوچک در کشور آلمان است و از آن به عنوان یک مرکز تجاری و فرهنگی یاد می شود، شهر لایپزیگ بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد و پویایی آن تا به امروز ادامه داشته است. جالبه بدانید که لایپزیک یکی از شهر های بزرگ و مهم آلمان که در ایالت فدرال زاکسن بوده است، این شهر نه تنهای به دلیل جاذبه های زیبا و نفوذ منطقه ای بلکه به عنوان گهواره ای موسیقی آلمان، تجارت و قهرمانان این کشور شناخته می شود. هزینه های زندگی در این شهر نسبتا پایین تر از کلان شهرهای آلمان است ، بنابراین دانشجویان و مهاجرین می توانند با یک بودجه پایین در این شهر زندگی کنند . بسته به نوع زندگی شما که در لایپزیگ انتخاب می کنید، می توانید به راحتی با درآمد ۱۰۰۰ یورو در هر ماه که شامل اجاره و آب و برق نیز می شود، زندگی کنید. در سال ۲۰۱۶، اجاره بهای متوسط در هر ماه ۳۳۲ یورو بوده و جالب است بدانید که این شهر در شرق کشور آلمان قرار دارد و بزرگترین شهر در ایالت ساکسونی است. زبان اصلی آلمانی است، با این حال اکثر جمعیت نیز من جمله جمعیت زیادی از مهاجران بین المللی به زبان انگلیسی صحبت می کنند. همانطور که مشاهده می کنید لایپزیگ جز یکی از ارزان ترین کشورهای آلمان به شمار می رود.

میزان پرداخت اجاره در لایپزیک سال ۲۰۱۸

 • میزان اجاره بهای آپارتمان در مرکز شهر ۵۱۱ یورو
 • میزان اجاره بهای آپارتمان در خارج از شهر ۳۷۰ یورو
شهر لایپزیک

شهر بوخوم | Bochum

یکی دیگر از ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی بوخوم است، این شهر در سال ۲۰۱۶ به عنوان دومین شهر ارزان آلمان معرفی شد و میانگین اجاره در این شهر برای هر ماه ۳۴۴ یورو نیز برآورد گردید. در مقایسه با شهرهای گران تر مانند مونیخ، بوخوم تقریبا نیمی از اجاره در هر ماه را نسبت به مونیخ داراست. در این شهر پارک های سرسبز و با امکانات بسیار بالای وجود دارد که می توانید از آن ها هم برای تفریحات خودتان استفاده کنید، همچنین این شهر دارای دانشگاه و چند مدرسهٔ عالی می‌ باشد و در حال حاضر در بوخوم ۲۲ جایگاه تئاتر، ۱۰ سینما و ۱۲ موزه وجود دارد. این شهر بعلاوه محل قرار گرفتن بخشی از کارخانه‌ های تولیدی شرکت خودروسازی اُپل (Opel) می‌باشد. جالبه بدانید که امروزه از این شهر به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی اروپا نام برده می شود و این خود نشان دهنده ی جذابیت بالای این شهر می باشد.

میزان پرداخت اجاره در بوخوم سال ۲۰۱۸

 • میزان اجاره بهای آپارتمان در مرکز شهر ۳۸۸ یورو
 • میزان اجاره بهای آپارتمان در خارج از شهر ۳۳۰ یورو
شهر بوخوم

شهر کیل  | Kiel

یکی از محبوب ترین شهرها برای زندگی دانشجویان شهر کیل است، در این شهر یک نوع جنب و جوش هیجان انگیزی وجود دارد که به همین نیز مشهور است. علاوه بر این شهر کیل به دلیل تاریخچه ی دریایی و تاریخ کشتی سازی که دارد بسیار در این کشور آماده معروف است. دروازه ورود به دریای بالتیک سومین رتبه را به عنوان یکی از ارزانترین شهرهای آلمان به خود اختصاص داده است. این شهر حدوداً در ۹۰ کیلومتری هامبورگ قرار دارد و جز شهرهای بندری آلمان به شمار می رفته و دریانوردی در آن بسیار رونق داشته است.

میزان پرداخت اجاره در کیل سال ۲۰۱۸

 • میزان اجاره بهای آپارتمان در مرکز شهر ۵۴۰ یورو
 • میزان اجاره بهای آپارتمان در خارج از شهر ۴۳۵ یورو
شهر کیل

شهر سیگن | siegen

یکی دیگر از ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی سیگن است که با توجه به این که شهر کوچکی به نظر می رسد اما دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. سیگن یک شهر کاملا دانشجویی است و برای تحصیل ، زندگی و داشتن سرگرمی های بسیار، مشهور است؛ با توجه به آماری که بدست امده در سال ۲۰۱۷ اجاره بهای متوسط هر ماه در این شهر ۳۷۱ یورو بوده است.

میزان پرداخت اجاره در سیگن سال ۲۰۱۸

 • میزان اجاره بهای آپارتمان در مرکز شهر ۳۳۰ یورو
 • میزان اجاره بهای آپارتمان در خارج از شهر ۲۷۰ یورو
شهر سیجن

شهر جنا | jena

شاید باورتان نشود اما در یکی دیگر از ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی شرکت های معروفی نظیر Zeiss و Schott Glas در حال فعالیت هستند که نام این شهر جنا است. این شهر به غیر از موارد گفته ترکیبی از تاریخ، فرهنگ، تکنولوژی و نوآوری هستند؛ با وجود اینکه جنا شهری سنتی است اما زندگی در آن پر جنب وجوش و دارای انرژی است. میزان اجاره ماهانه در شهر جنا حدودا ۳۷۷ یورو بوده است که در لیست ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی مقام پنجم را کسب در بین دانشجویان و مهاجرین کسب کرده است.

میزان پرداخت اجاره در جنا سال ۲۰۱۸

 • میزان اجاره بهای آپارتمان در مرکز شهر ۴۵۰ یورو
 • میزان اجاره بهای آپارتمان در خارج از شهر ۲۷۵ یورو
شهر جنا

 شهر برمن |  bremen

شهری در مرکز ایالت برمن به همین نام قرار دارد که یکی دیگر از ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی به شمار می رود و دارای زیباترین مجموعه های شهرسازی می باشد. این شهر برای زندگی های دانشجویی و مهاجرینی که پول چندانی ندارند بسیار مناسب است. این شهر بزرگ است اما نه آنقدر بزرگ که شما را اذیت کند. شما می توانید در خیابان های شهر به گردش و اکتشاف بپردازید و برای این موضوع نیز نیازی به راهنما نخواهید داشت. جمعیت برمن ۲٫۴ میلیون نفر است و به عنوان مرکز مهم اقتصادی و فرهنگی در نواحی شمالی آلمان محسوب می شود.

میزان پرداخت اجاره در برمن سال ۲۰۱۸

 • میزان اجاره بهای آپارتمان در مرکز شهر ۵۵۴ یورو
 • میزان اجاره بهای آپارتمان در خارج از شهر ۴۶۴ یورو
شهر برمن

چگونگی هزینه زندگی در شهرهای آلمان

به طور کلی هزینه های زندگی در آلمان با توجه به شهری که شما انتخاب می کنید بسیار می تواند متفاوت باشد از همین رو با توجه به شهرهایی که ما در بالا به آن ها اشاره کردیم لایپزیک ارزان ترین شهری است که می توانید در آن اقامت داشته باشید و نسبت به مونیخ بسیار با صرفه تر است. در میان شهرهای بزرگ مانند هامبورگ، کلن، اشتوتگارت و شهرهای کوچکی همچون ارفورت ، فرایبورگ یا اسنابروک ، برلین از هزینه های متوسطی در بین این شهرها برخوردار هستند. برلین علاوه بر اینکه نسبتا ارزان نیز می باشد، یک شهر بزرگ نیز می باشد .

منبع: الی گشت

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن