پاسخ به همه سوالات درباره درخواست ویزای گردشگری ۹۰ روزه ایتالیا

دنیاک: درخواست ویزای گردشگری ایتالیا از  جولای ۲۰۱۸ میلادی  به این سو، از طریق کارگزاری سنگاپوریCKGSI انجام می شود که در طبقه  ۴ مرکز خرید لوکس گالریا در ولنجک مستقر است. این کارگزاری، وظیفه دریافت مدارک متقاضیان ویزا و هم چنین امور مقدماتی کنسولی مثل اثرانگشت و عکسبرداری را بر عهده داشته و نقش یک رابط را ایفا می کند. اکنون بسیاری از سافت خانه های منطقه شنگن در تهران، از طریق کارگزاری،  خدماتی به مشتریان روزافزون خود ارائه می دهند.

مثلا سفارت‌های فرانسه، هلند، بلژیک، چک، فنلاند، نروژ و یونان از طریق کارگزاری وی اف اس گلوبال که کارگزاری بین المللی هندی است، مدارک درخواست ویزای شنگن هموطنان برای سفر به اروپا را دریافت و تسلیم سفارتخانه های  مربوطه می کند. بنابراین برای درخواست ویزای گردشگری، تجاری یا دیداری این کشورها، نیاز به مراجعه به کنسول سفارت‌خانه های مربوطه نیست و شما باید پس از تعیین وقت (Appointment Time)، مدارک مورد نیاز را حضورا به طبقه ۱۱ پاساژ لوکس پالادیوم تهران برده و تسلیم کنید. یا سفارت آلمان که یکی از شلوغ ترین سفارت خانه های اروپایی در تهران است، خدمات کنسولی خود را به یک کارگزاری در خیابان خالد اسلامبولی واگذار کرده است.

ویزا ایتالیا

صفحه فارسی زبان کارگزاری سنگاپوری سفارت ایتالیا در تهران

سفارت ایتالیا هم از این قافله کارگزاری بازی جا نمانده و بسیاری از خدمات خود را به کارگزاری سنگاپوری واگذار کرده  است. اکنون درخواست ویزای گردشگری ۹۰ روزه این کشور، ۸۱ یورو از طریق این موسسه آب می خورد. با توجه به مراجعه شمار زیادی  ازهموطنان به این کارگزاری، پاسخ به سوالات متداول را در ادامه مشاهده کنید.

حتما بخوانید:  راهنمای کامل دریافت ویزا گردشگری ایتالیا

چگونه درخواست ویزا بدهیم ؟

باید از طریق  وب سایت های ایرانی برای ایتالیا درخواست بدهید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از  اقدام به اخذ ویزا وب سایت را با دقت مطالعه کنید.

ویزای شنگن چیست ؟

ویزای شنگن یک نوع روادید است که به متقاضیان داده می شود و این امکان  را در اختیار آنها قرار می گیرد که بدون محدودیت به نواحی سفر کنند که عضو پیمان شنگن هستند. در زیر لیست این کشورها آمده است:
اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه ، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی ، لوکزامبورگ، سوئد، اسپانیا ، نروژ، لهستان، پرتغال، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، مالت ، هلند ، اسلونی ، سوئیس، لاتویا

برای اخذ ویزای شنگن به کجا باید مراجعه کرد ؟

گرچه که شما با داشتن ویزای شنگن قادرید ازادانه به کشورهای عضو این پیمان سفر کنید و قوانین ویزا برای تمام کشورهای عضو پیمان یکسان است اما برای  ورود به  هر کشوری که قصد آن را دارید نیز قوانینی وجود دارد. مخصوصاً این که برخی کشورها در خصوص این مطلب بسیار سخت گیر هستند و ممکن است در صورت نقض قوانین شان از سوی شما، مانع ورودتان به کشورشان شوند. بنابراین اگر قصد سفر به یکی از  کشورهای عضو پیمان شنگن را دارید باید درخواست تان را به کنسولگری آن کشور ارائه دهید.

اگر قصد سفر به کشورهای مختلف دارید بایستی درخواست تان را به سفارت مقصد اصلی تان ارسال کنید. مقصد اصلی شما در واقع کشوری است که در طول سفر قرار است روز و شب های زیادی را در آن سپری کنید.  اگر هم قصد دارید در کشورهای مختلف روز و شب های یکسانی را سپری کنید بایستی درخواست تان را به سفارت  اولین کشوری ارسال کنید که ابتدا سفر وارد آن می شوید. برای اخذ ویزای ایتالیا شما می توانید به مرکز خدمات جهانی ویزای  ایتالیا (CKGS) مراجعه کنید:

الف) در صورتی که ایتالیا تنها کشور باشد که شما قصد سفر به آن را دارید.
ب ) در صورتی که ایتالیا مقصد اصلی سفر شما باشد، به این معنا که شما قصد دارید مدت زیادی را در این کشور سپری کنید.
ج ) در صورتی که شما مقصد خاصی را مدنظر نداشته باشید اما ایتالیا اولین کشوری باشد که به آن سفر می کنید.

برای اخذ ویزا چه مدارکی نیاز است ؟

برای اطلاع از مدارک مورد نیاز شما می توانید به وب سایت مراجعه کنید . همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود فرم درخواست ویزا می توانید به لینک مراجعه کنید

اگر درخواست اخذ ویزا رد شود چه اتفاقی می افتد ؟

در صورتی که درخواست اخذ ویزای شما رد شود ، پاسپورت شما را به همراه نامه رد درخواست  ارسال خواهند کرد ، نامه ای که در آن زمان و مکانی  قید شده است که شما می توانید درخواست تان را ارائه دهید.

چند روز قبل باید برای درخواست ویزای شنگن اقدام کرد ؟

شما بایستی ۹۰ روز قبل از تاریخ سفرتان برای دریافت ویزا شنگن اقدام کنید . به متقاضیان توصیه می شود که حداقل ۴۵ روز قبل از تاریخ حرکت اقدام کنند.

با این فرض که اخیراً به ایتالیا سفر کرده اید و دوماه از اعتبار پاسپورت تان باقی مانده است. آیا امکان این امر وجود دارد که برای ویزا درخواست دهید ؟

خیر. جهت درخواست ویزای ایتالیا بایستی پاسپورت تان اعتبار داشته باشد. از تاریخ برگشت تان از ایتالیا حداقل اعتبار پاسپورت تان بایستی سه ماه باشد. در صورتی که پاسپورت تان اعتبار لازم را نداشته باشد شما نمی توانید اقدام به دریافت ویزا ایتالیایی کنید.

امکان صدور ویزای فوری وجود دارد ؟

خیر چنین امکانی وجود ندارد. لطفا توجه بفرمایید: مرکز خدمات جهانی  ویزای ایتالیا ( CKGS) با قبول هزینه های  ارزش افزوده و خدمات بیمه به هیچ وجه تضمین نمی کند که  روند اخذ ویزای شما سریع تر صورت گیرد.

در صورتی که جهت دانلود فرم تقاضا به مشکل برخوردید چه کار باید انجام بدهید ؟

ابتدا بررسی کنید ببینید که  نسخه یازدهم نرم افزار  Acrobat Reader بر روی سیستم شما نصب شده است.
بعد نصب این نرم افزار شما می توانید فرم را دانلود کنید. لطفا با ما تماس بگیرید ( شماره های تماس رایگان اینجا قرار دارد)  در صورتی که تماس برقرار نشد لطفاً زمان و روز به وقت ایتالیا وارد کنید. به جای این کار می توانید از طریق  لینک زیر به ما ایمیل  بزنید.  ( لینک ایتالیا در وب سایت ایرانی ارائه دهید)

حداکثر مدت زمان اقامت در کشورهای عضو پیمان شنگن چقدر است ؟

اکثر اتباع کشورهای جهان سوم – بدون در نظر گرفتن این که به ویزا نیاز دارند یا معاف از ویزا هستند – برای مدت کوتاهی قصد سفر به کشورهای عضو شنگن می کنند و حداکثر مدت مجاز برای اقامت آنها ۹۰ روز است. تاریخ ورود شان به کشور عضو این پیمان اولین روز اقامت شان به شمار می رود و تاریخ ترک آن کشور، آخرین روز اقامت شان محسوب می شود . قبل از هر سفر،  از دارندگان ویزا درخواست می شود بررسی کنند و ببینند چند روز می توانند در کشورهای عضو پیمان شنگن اقامت کنند. برای این کار آنها می توانند از قوانینی تحت عنوان تقویم اقامت کوتاه مدت استفاده کنند که  کمیسیون اروپا آنها را تدوین کرده است.

چند روز طول می کشد تا ویزا صادر شود ؟

میانگین زمانی برای صدور ویزا در روزهای کاری بسته به ملیت متقاضی یا تاریخی که اقدام به اخذ ویزا کرده است بسیار متفاوت است مثلا قبل از تابستان روند کار بسیار کند است. در اکثر مواقع از متقاضیان خواسته می شود که حداقل ۴۵ روز قبل از تاریخ حرکت شان برای اخذ ویزا اقدام کنند.

منبع: روزیاتو

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن