شهر طلا در کجای جهان قرار دارد؟ + عکس

دنیاک: نام جایی که از آن صحبت می‌کنیم “لا رینکوناد” در کشور پرو است. شهری در کوه‌های این کشور که در ارتفاع ۵۱۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و اکسیژن در آنجا بسیار کم است.

 اگر تا به حال نمی‌دانستید جایی خطرناک و مشهور به شهر طلا در جهان وجود دارد، برای کسب اطلاعات در این زمینه با همراه شوید.  طلا این فلز با ارزش همیشه مورد توجه همه قرار داشته و خیلی‌ها در سودای بدست آوردن آن هستند؛ برخی با خرید از جواهر فروشی ها، بعضی دیگر با استخراج آن از نقاط طلاخیز جهان و عده‌ای هم از راه‌هایی که عاقبت آن رفت پشت میله‌های زندان است.

بنا بر اعلام اسپوتنیک در گوشه‌ای از این جهان پهناور شهری وجود دارد که نقطه مورد علاقه جویندگان طلاست، زیرا در این منطقه طلا به وفور یافت می‌شود.  نام جایی که از آن صحبت می‌کنیم “لا رینکوناد” در کشور پرو است. شهری در کوه‌های این کشور که در ارتفاع ۵۱۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و اکسیژن در آنجا بسیار کم است. از طرفی دمای آن همیشه زیر صفر بوده و مهم‌تر اینکه محیط زیست آن آلوده به جیوه است که این موضوع قطعا خطر‌هایی برای اهالی آن در پی دارد.

بد نیست بدانید در آنجا سیستم فاضلاب نیز وجود ندارد و تنها مسیر لا رینکوناد راهی باریک با سطح یخ زده است که عبور از آن بسیار دشوار است. جمعیت کنونی اش ۳۰ هزار نفر بوده که این رقم نیز دائم بیشتر می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن