معرفی منطقه باغ‌های دیسکاوری شهر دبی

دنیاک: باغ های دیسکاوری شهر دبی یکی از اولین پروژه های خانواده محور است که در نزدیکی منطقه آزاد جبل علی بنا شده است. این خوشه های آپارتمانی که به صورت برج باغ است برای خریداران و اجاره کنندگان در امارات بسیار محبوب می باشند. محبوبیت این منطقه از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۰۴ آغاز شده و تا جایی پیش رفته است که خود را در جایگاه دوم لیست ۵ منطقه برتر دبی برای اجاره آپارتمان ها در ژانویه ۲۰۱۸ قرار داده است. در میان باغ هایی که به طور منظم ساخته شده اند آپارتمان های منطقه باغ های دیسکاوری شکلی متفاوت از سکونت شهری را به دلیل وسعت آن ها ارائه می کند که البته گزینه های مقرون به صرفه ای نیز در این منطقه وجود دارد. راهنمایی که در زیر مطالعه می کنید برای تمام کسانی است که می خواهند در این منطقه به صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت سکونت داشته باشد پس با الی گشت همراه باشید.

کلیات منطقه باغ های دیسکاوری

اینجا یک جامعه مدرن می باشد که با ساختمان های مسکونی و ترکیب آن با منطره ای سرسبز موجب شده است تا ساکنان آن از هر دو این موارد بتوانند استفاده نمایند. یک منطقه علاوه بر اینکه یک زندگی شهری جالب را با خود دارد، خانه ای برای آرامش گرفتن در هنگام بازگشت از محل کار است. این منطقه مسکونی که به طول ۶ کیلومتر کشیده شده است شامل بیش از ۲۶۰ هزار آپارتمان مسکونی بوده که در میان باغ های دیسکاوری قرار گرفته اند و جمعیت بسیاری را از انواع گروه سنی در خود جای داده است. خوشه های ساختمانی در این منطقه در میان انواعی از باغ های سراسر جهان قرار گرفته اند که از جمله آن ها می توان به باغ های ذن (Zen)، باغ های مدیترانه ای، باغ های معاصر، باغ های مغول، باغ های Mesoamerican و باغ کاکتوس اشاره کرد. نزدیکی این منطقه به بازار ابن بطوطه و همچنین مارینای دبی موجب شده تا باغ های دیسکاوری محلی ایده آل برای خانواده ها به شمار بیاید در حالی که مجردها و زوج های جوان ترجیح می دهند از مزایای شلوغی شهر دبی لذت ببرند.

منطقه باغ های دیسکاوری

خواص در باغ های دیسکاوری

باغ های دیسکاوری یک منطقه با ترکیبی از سوییت ها و آپارتمان های یک خوابه و دو خوابه می باشد. چندین آپارتمان سه خوابه نیز در این منطقه وجود دارند اما تعداد آن ها در مقایسه با دو نوع دیگر بسیار کمتر است. آپارتمان هایی که در باغ های دیسکاوری واقع شده اند بسیار بزرگتر از نمونه های مشابه خود در مناطق همجوار مانند الفورجان، دبی مارینا و همچنین JLT می باشند. این ها با آرایشی مدرن طراحی شده و از عناصر مختلف معماری از سراسر جهان در آن ها الهام گرفته شده است. همچنین مجموعه باغ های ویلایی در نزدیکی باغ های دیسکاوری قرار گرفته اند و برای کسانی مناسب می باشد که به دنبال فضایی کوچک با حریم خصوصی می گردند. از طرف دیگر باغ های دیسکاوری دارای برخی آپارتمان های ارزان قیمت در دبی نیز می باشد. میانگین اجاره برای سوییت ها در حدود ۴۳ هزار درهم در ماه می باشد. این مقدار برای آپارتمان های یک خوابه در حدود ۶۰ هزار درهم و همچنین برای آپارتمان های دو خوابه در حدود ۸۷ هزار درهم در نظر گرفته شده است. حتی برای خرید یکی از این آپارتمان ها می توان گفت که منطقه باغ های دیسکاوری یکی از مقرون به صرفه ترین قیمت ها را ارائه می نماید به طوری که میانگین قیمت خرید یک سوییت ۵۱۲ هزار درهم، آپارتمان یک خوابه ۷۱۵ هزار درهم و همچنین خرید آپارتمان دو خوابه در حدود ۱٫۴ میلیون درهم می باشد.

ساختمان های باغ های دیسکاوری

همچنین طرح مسکونی پورتوفینو (Portofino Residences) یکی دیگر از پروژه های برنامه ریزی شده ای است که توسط سازنده حرفه ای به نام Nakheel قرار است در همین نزدیکی ساخته شود. جنبه اجتماعی این منطقه یکی از بزرگترین مزایای زندگی در باغ های دیسکاوری می باشد. این منطقه برای مهاجران بسیار محبوب است به خصوص توسط دانش آموزان، کارشناسان و همچنین خانواده های جوان که به دنبال منطقه ای مسکونی هستند که در نزدیکی محل کار و مدسه برای کودکانشان باشد. یکی از موارد برای کسانی که می خواهند در باغ های دیسکاوری اقامت داشته و می بایست بدانند این است که در برخی از آن ها اجازه نگهداری حیوانات خانگی وجود ندارد بنابراین قبل از اینکه حیوان خانگی شما را از ساختمان بیرون بیاندازند بهتر است که این موضوع را با صاحب خانه خود بررسی نمایید.

ویلاهای منطقه دیسکاوری

حمل و نقل و فضای پارکینگ در باغ های دیسکاوری

باغ های دیسکاوری دارای شبکه ای گسترده از پارکینگ های زیر زمینی می باشد که برای ساکنان این منطقه در نظر گرفته است و همچنین مجموعه ای از پارکینگ های عمومی نیز برای بازدیدکنندگان تهیه شده است. اگرچه در برخی از روزها ترافیک در این منطقه می تواند چالش ایجاد کند اما فراوانی فضاهای پارکینگ موجب شده تا سهولت در رفت و آمد برای کسانی که به این منطقه سفر می کنند به وجود آید. از طرف دیگر باغ های دیسکاوری به خوبی به شبکه حمل و نقل عمومی دبی متصل می باشد. نزدیکترین ایستگاه مترو در باغ های دیسکاوری Nakheel Harbour و Tower Station می باشد که البته پس از تکمیل خطوط مترو تعداد این ایستگاه ها احتمالا افزایش می یابد. از طرف دیگر اتوبوس فیدر F43 می تواند به شما کمک کند تا در این منطقه به راحتی جا به جا شوید. همچنین کسانی که اغلب از حمل و نقل عمومی در منطقه باغ های دیسکاوری استفاده می کنند می توانند از تاکسی های RTA که به طور منظم در اطراف این منطقه گردش می کنند استفاده نمایند. زمانی که برای اولین بار منطقه باغ های دیسکاوری راه اندازی شد تنها دو خروجی در ابن بطوطه و جاده شیخ زاید برای دسترسی به آن وجود داشت اما اکنون می توان از طریق جاده محمد بن زاید و الخلیل نیز دسترسی های بیشتری را به این منطقه داشت.

فضای پارکینگ در باغ های دیسکاوری

امکانات، مدارس و خدمات بهداشتی در منطقه باغ های دیسکاوری

نزدیکترین سوپرمارکت در باغ های دیسکاوری Carrefour در مرکز خرید ابن بطوطه می باشد. همچنین چندین فروشگاه و سوپرمارکت کوچک نیز در میان ساختمان ها قرار داشته تا بتوان نیازهای روزانه را از طریق آن ها تامین کرد. همانند بسیاری از مناطق مسکونی در دبی، در منطقه باغ های دیسکاوری نیز چندین مسجد وجود دارد که از مهمترین آن ها می توان به مسجد عبداله علی الخافر، مسجد عمر بن عبدالعزیز و جدیدترین آن ها یعنی مسجد نخیل اشاره کرد. ساکنین مسیحی جامعه نیز می توانند به راحتی به کلیسای موجود در منطقه جبل علی که در نزدیکی Guru Nanak Darbar قرار داشته بروند و همچنین ساکنین هندو این منطقه می توانند به مکان های مذهبی خود در بور دبی بروند. والدین کودکانی که در باغ های دیسکاوری سکونت دارند می توانند برای کودکان خود از مدرسه معتبر Winchester در جبل علی و همچنین مدرسه خصوصی Delhi در منطقه باغ ها استفاده نمایند. برای بچه های کوچکتر نیز مهدکودک جبل علی در Discovery Pavilions یک گزینه عالی به شمار می رود. امکانات پزشکی در منطقه باغ های دیسکاوری یکی دیگر از محاسن این منطقه برای خریداران و اجاره کنندگان به شمار می رود. کلینیک Aster که در باغ های Zen قرار گرفته است محلی برای بیماری های رایج به شمار می رود. برای دریافت مشاوره های تخصصی نیز مرکز پزشکی Medcare در همان نزدیکی واقع شده است.

خدمات بهداشتی در منطقه باغ های دیسکاوری

خرید، غذا خوردن و شب زنده داری

با فضاهایی گسترده و با محیط باز، یک مرکز خرید در نزدیکی این منطقه واقع شده است. باغ های دیسکاوری در مرکز بخش جدید دبی واقع شده است و دارای مجموعه ای از فعالیت های زندگی می باشد. در فاصله کوتاهی از منطقه مسکونی باغ های دیسکاوری مرکز خرید ابن بطوطه واقع شده است. این مرکز خرید جنبه های معروف هنری، فروشگاه های مبلمان، رستوران ها و حتی IMAX را در خود جای داده و یکی از مناطق ایده آل برای ساکنان منطقه باغ های دیسکاوری می باشد. رستوران های محبوب در این منطقه شامل Verdura، Tony Roma’s، Carluccio’s و Pizza Express در ابن بطوطه می باشد. علاوه بر این ها چندین رستوران خاورمیانه ای و آسیایی در این منطقه برای سرگرمی وجود دارد. از طرف دیگر برای ساکنان این منطقه گزینه هایی همچون رستوران های شیک در JLT و باشگاه های ورزشی در JBR و همچنین کافی شاپ هایی در مارینای دبی وجود دارند.

غذا خوردن در باغ های دیسکاوری

فعالیت های بیرونی، تناسب اندام و زیبایی

موارد زیادی برای علاقه مندان به ورزش در منطقه باغ های دیسکاوری وجود دارد. ۱۳ استخر عمومی، چندین سالن ورزشی، تنیس، بسکتبال، والیبال و زمین های فوتبالی وجود دارد که شما می توانید در این منطقه از آن ها استفاده نمایید. نگه داشتن محیط اطراف ساختمان ها به صورت باغ های متنوع موجب شده تا شما منظره ای دوست داشتنی را پیرامون خود داشته باشید و بتوانید با دوچرخه سواری در میان آن ها لذت ببرید. زمانی که شما نیاز به آرامش داشته باشید نیز سالن زیبایی Nikki می تواند در ارائه خدمات به شما پیشتاز باشد.

تناسب اندام در باغ های دیسکاوری

چیزهای دیگری که باید در نظر گرفت

باغ های دیسکاوری به راحتی یکی از بهترین مناطق مسکونی در شهر دبی می باشد. اگر قصد دارید در باغ های دیسکاوری اقامت داشته باشید می بایست مواردی را نیز در نظز بگیرید. یکی از شکایات مردم این منطقه این است که ترافیک در اینجا مخصوصا در روزهای هفته بسیار شدید می باشد. این نگرانی بسیار مورد اهمیت است زیرا این منطقه نزدیک به چند نقطه مختلف در دبی است بنابراین تراکم خودرو می تواند بر ساکنان آن تاثیر زیادی داشته باشد.

منبع: الی گشت

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن