با اپلیکیشن‌های کاربردی برای سفر به استانبول آشنا شوید

دنیاک: امروزه که دنیای تکنولوژی تمام ابعاد زندگی انسان ها را در نوردیده است، ابعاد مثبت و صد البته منفی زیادی را به زندگی تک به تک انسان ها اضافه نموده است. یکی از این ابعاد که اتفاقا مثبت هم هست، استفاده از تکنولوژی های موبایلی و هوشمند در سفر است. داستان از این قرار است که برای مقصدهای مختلفی از جمله شهر استانبول در ترکیه که بسیار محبوب دل ایرانیان نیز است، اپلیکیشن های کاربردی برای سفر وجود دارد که امور را برای استفاده کنندگانش آسان تر می کند. امروز ما می خواهیم تا در الی گشت و به اتفاق شما مروری بر روی اپلیکیشن های سفر برای استانبول را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما تا به انتها همراه باشید.

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

اپلیکیشن Trafi

اولین برنامه ای که می خواهیم از سری برنامه های کاربردی و اپلیکیشن های سفر برای استانبول به شما معرفی نماییم، برنامه ی موبایلی ترافی است. برنامه ی ترافی، در واقع یکی از بهترین برنامه های موبایلی برای سفر به شهر استانبول است و به زبانی ساده، به شما کمک می کند تا بدون گم کردن مسیر متوجه شوید که برای رفت از یک مکان به مکانی دیگر باید چه کار کنید. این برنامه ی موبایلی که استفاده از آن نیز بسیار آسان می باشد، نه تنها به شما بهترین وسیله ی حمل و نقل عمومی رو پیشنهاد می کند، بلکه همچون اپلیکیشن ways میزان زمان مورد نیاز تا رسیدن به مکان مورد نظرتان را نیز به شما اعلام می نماید.

این برنامه مسیر را مرحله به مرحله به شما و با جزئیات لازم به نشان می دهد و مدت زمانی هم که در ترافیک هستید را همچنین محاسبه می کند. در برنامه ی ترافی همانطور که از اسمش پیداست، می توان از طریق این برنامه مقدار زمان احتمالی که شما در ترافیک نیز می مانید را محاسبه نمایید. این برنامه برای تمامی برنامه های مختلف موبایلی همچون اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود است و استفاده از آن رایگان است.

اپلیکیشن Trafi

اپلیکیشن Sesli Sozluk

به هر حال ممکن است که در زمانی که شما در استانبول به سر می برید با مشکل زبان و ارتباط با مردم و کسبه ی این شهر روبرو شوید. از این رو برنامه ی بعدی که از سری اپلیکیشن های سفر برای استانبول به شما می خواهیم معرفی نماییم، اپلیکیشن Sesli Sozluk است. این برنامه در واقع اپلیکیشن فرهنگ لغت از اولین سری لغتنامه های آنلاین انگلیسی و ترکی است.

برای استفاده از این برنامه که دانلود و استفاده ی از آن نیز رایگان است باید به اینترنت متصل باشید. از جمله ویژگی های مثبت این برنامه برای کاربرانش این است که زمانی که شما یک واژه را می خواهید هم چندین واژه ی مشابه را به شما می دهد و هم این که شیوه ی تلفظی آن را نیز به شما نشان می دهد. این برنامه ی موبایلی برای تمامی برنامه های مختلف موبایلی همچون اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود و قابل نصب است.

اپلیکیشن Sesli Sozluk

اپلیکیشن Yemeksepeti

شما هم شکم گردی را دوست دارید و بی صبرانه می خواهید که از غذاهای لذیذ ترکی امتحان نمایید؟ اگر از این دسته از افراد هستید ما برنامه ی Yemeksepeti را از اپلیکیشن های سفر برای استانبول به شما معرفی می نماییم. برنامه ی Yemeksepeti در واقع به شما کمک می کند که بتوانید تا نزدیک ترین رستوران در نزدیکی موقعیت مکانی شما را پیدا نمایید و با توجه به علاقه و سلیقه ی غذایی خود انتخاب کنید و سفارش بدهید.

طریقه ی کار با این اپلیکیشن به این صورت است که شما بعد از ثبت نام، باید آدرس خود را وارد کنید و لوکیشن گوشی خود را روشن نمایید تا رستوران های اطراف شما را برایتان نشان دهد. در واقع این برنامه بر اساس آدرس وارد شده توسط شما، لیست و منوی غذایی به همراه قیمت ها و تخفیف های اعمال شده بر غذاهای رستوران های منطقه ی وارد شده را به شما نشان می دهد و شما در نهایت می توانید تا از بین انواع رستوران ها غذای مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید و سفارش غذای مورد نظرتان را به رستوران منتخبتان بدهید.

توجه داشته باشید که این برنامه برای تمامی برنامه های مختلف موبایلی همچون اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود است و استفاده از آن رایگان است.

خرید آنلاین پرواز استانبول
اپلیکیشن Yemeksepeti

اپلیکیشن Istanbul Travel Guide by Ulmon

یکی از بهترین نقشه ها و کامل ترین انواع اپیکیشن های راهنمای سفر به استانبول که در زمره ی بهترین اپلیکیشن های سفر برای استانبول به حساب می آید، اپلیکیشن Istanbul Travel Guide by Ulmon است. این برنامه در حالت اتصال به اینترنت کاربرد های بسیار زیادتری هم دارد ولی خوبی این برنامه در این است که در حالت عدم اتصال به اینترنت هم کار می کند.

تنها کافی است که مکان هایی که شما قصد رفتن به آن را دارید را بر روی نقشه مشخص نمایید تا هم موقعیت خود و هم مسیر پیش رویتان را مشاهده نمایید. این برنامه خدمات بهتری را به صورت راگان برای دستگاه های ios دارد.

اپلیکیشن Istanbul Travel Guide by Ulmon

اپلیکیشن Grand Bazaar

از آن جایی که نمی توان به استانبول رفت و از خیر خرید در مرکز خریدها و بازار بزرگ آن گذشت برنامه ی بعدی که ما از سری اپلیکیشن های سفر برای استانبول می خواهیم به شما معرفی نماییم، اپلیکیشن Grand Bazaar است. این برنامه همانطور که از نامش پیداست، دیکشنری کوچکی از بزرگ ترین بازار استانبول است که اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار می دهد.

در واقع از آن جایی که چرخیدن و دور زدن در این بازار برای گردشگران می تواند دشوار و گیج کننده باشد و در آخر به گم شدن آنان بینجامد، این برنامه به کمک افرادی که می خواهند در این بازار خرید کنند و یا به دنبال مغازه و یا جنسی خاص می گردند، می آید. با این که این برنامه تنها برای یک بازار تنظیم شده است اما بر اساس تجربه ی کاربرانی که از این برنامه استفاده کرده اند، برنامه ای بسیار مفید است.

برنامه

این برنامه نه تنها به شما امکان جستجوی فروشگاه یا رستوران خاصی را می دهد بلکه شما با استفاده از آن می توانید کالای خاص مورد نظرتان را در بازار پیدا کنید و یا ATM ها یا حتی برخی از اماکن سنتی را در بازار بزرگ استانبول بیابید.

در این برنامه شما می توانید با استفاده از منوی جداسازی شده ی این برنامه یک راست به سراغ قسمت مورد نظر خود بروید و راحت تر به مقصود خود برسید. با توجه به این که تمامی موارد بر روی یک نقشه نمایش داده می شوند، می توانید در آن واحد چند مورد مغازه ی دیگر را نیز مورد بررسی قرار دهید. این برنامه برای تمامی برنامه های مختلف موبایلی همچون اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود است و استفاده از آن رایگان است.

رزرو آنلاین هتل در استانبول
اپلیکیشن Grand Bazaar

اپلیکیشن BiTaksi

از دیگر اپلیکیشن های سفر برای استانبول که در تردد شهری بسیار به کار شما می آید، اپلیکیشن BiTaksi است. با این که در استانبول چیزی که فراوان است تاکسی است اما هیچ تضمینی وجود ندارد که تاکسی در زمان مورد نظر شما در دسترستان باشد. درست در همین لحظه است که برنامه ی BiTaksi به کمک شما می شتابد و در راه رسیدن به تاکسی به شما کمک می کند.

این برنامه نزدیک ترین تاکسی را به شما که به طور مثال اصولا تنها تا چند دقیقه فاصله دارد را به شما پیشنهاد می کند. بعد از درخواست تاکسی، تمامی اطلاعات ماشین همچون: شماره ی پلاک ماشین، رنگ ماشین، نام راننده و تلفن تماس راننده را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید با خیال راحت سفرتان را انجام دهید و اگر وسیله ای به طور مثال در داخل تاکسی جا مانده با راننده تماس بگیرید و اعلام کنید که وسیله ی شما را برای شما بیاورد.

همچنین بعد از سفر می توانید به رانندگان امتیاز دهید. این برنامه کرایه را محاسبه می کند و شما می توانید مطمئن باشید که کسی پول بیشتری از شما نمی گیرد. این برنامه مشابه نسخه ی اسنپ و یا برنامه ی تپ ۳۰ است. این برنامه برای تمامی برنامه های مختلف موبایلی همچون اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود است و استفاده از آن رایگان است.

اپلیکیشن BiTaksi

اپلیکشن Ibb Ceptrafik

این برنامه هم در زمینه ی حمل و نقل به شما سرویس می دهد اما فرق آن با دیگر اپلیکیشن های سفر برای استانبول این است که راه ساده و راحت در این سفر را به شما نشان می دهد. در واقع با استفاده از این برنامه برای شما فرقی ندارد که شما از کدام وسیله ی نقلیه استفاده می کنید بلکه آن چیزی که زمانی که شما قصد تردد کردن در هر جای شهر را که داشته باشید، این اپلیکیشن فوق العاده کارآمد به شما کمک می کند که تمامی مسیرهای موجود و نقاط ترافیک استانبول را از طریق نقشه و وب کم به شما نشان خواهد داد.

اپلیکشن Ibb Ceptrafik

توصیه می کنیم که در سفرتان با استانبول مخصوصا با تور استانبول الی گشت که یکی از بهترین تورهای سفر به این مقصد در سراسر ایران است، این برنامه را بر روی گوشی خود نصب کنید و در طول گشت و گذارتان از آن استفاده نمایید. این برنامه برای تمامی برنامه های مختلف موبایلی همچون اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود است و استفاده از آن رایگان است.

منبع: الی گشت

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن