۲ میلیارد تومان داروی تاریخ گذشته در انبار

دنیاک: اولین دادگاه اخلالگران اقتصادی در فارس نشان از وجود حدود ۲ میلیارد تومان دارو و لوازم بهداشتی تاریخ گذشته به دلیل ارائه نکردن به بازار دارد.
صبح یکشنبه اولین دادگاه علنی اخلالگران اقتصادی استان فارس برگزار شد که طی آن فردی به نام « نصیر کاظمی» فرزند راهخدا به جرم احتکار دارو و لوازم بهداشتی به ارزش حدود ۴۲ میلیارد ریال در مقابل قاضی قرار گرفت.این دادگاه با ترکیب ۳ قاضی با سابقه بیش از ۲۰ سال قضاوت، نماینده دادستان، نمایندگانی از علوم پزشکی شیراز برگزار شد که در ابتدای جلسه قاضی «محمود ساداتی» با اشاره به اینکه دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده های اقتصادی در استان فارس راه اندازی شده است، گفت: این اولین دادگاه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدین اقتصادی است که طی بررسی های انجام شده رسانه ها می توانند نام متهم و عکس او را منتشر کنند.
حدود ۲ میلیارد تومان اجناس تاریخ گذشته کشف شد
در ادامه نماینده دادستان نیز متن دادخواست را قرائت کرد که طی بازرسی و بررسی های انجام شده از انبار مرتبط با نصیر کاظمی حدود ۴۲ میلیارد ریال انواع دارو، شیر خشک و لوازم بهداشتی کشف شد که ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مربوط به اجناسی است که تاریخ مصرف آن به اتمام رسیده است.
کورش زارع تصریح کرد: این فرد در حالی انواع دارو و شیر خشک را احتکار می کرده که مردم منطقه به این اقلام دارویی نیازمند بودند و این احتکار باعث افزایش نرخ دارو و شیر خشک در منطقه شده بود.
وی تاکید کرد: متهم هیچگونه آماری در خصوص وجود انبارهای خود به علوم پزشکی نداده بود و اقلام در جایی نگهداری شده بود که هیچگونه استانداردی در آن رعایت نمی شد.
بازدیدهای سالانه از مراکز ارائه دارو افزایش یافته است
در ادامه نماینده علوم پزشکی نیز با اشاره به اینکه سالانه تعداد بازدیدها از انبارها و داروخانه به بیش از ۱۳ مرتبه رسیده است، گفت: هیچگونه شناختی از این انبارها نداشتیم و متاسفانه متهم از ارائه مدارک مربوط به وجود چنین انبارهایی خودداری کرده است.
وی تاکید کرد: این داروها در منطقه بسیار مورد نیاز بود و متاسفانه عدم رعایت موارد مربوط به نگهداری نیز باعث شده که بسیاری از آنها تاریخ مصرف نداشته باشند اما در این مورد نیز متهم ارائه گزارش نکرده است.
مدارک خود را ارائه می دهم، احتکار نکردم
اما متهم پرونده که از قرار معلوم دچار مشکلات شنوایی بود با اشاره به اینکه تمامی کارهای خود را طبق قانون انجام داده و احتکار نکرده است، گفت: این انبارها طی ۱۰ سال گذشته استفاده شده و بازدیدهایی نیز از آنها به عمل آمده و هیچگونه نکته منفی در آنها وجود نداشته است.
نصیرکاظمی تاکید کرد: در خصوص حجم بالای دارو در انبار نیز متناسب با درخواست ها دارو تهیه کردم تا به مردم خدمت کنم و جای خوشحالی است که مردم منطقه شیر خشک و داروی مورد نیاز خود را از داروخانه من خریداری می کردند و رضایت داشتند.
وی یادآور شد: داروخانه ها و مراکز فروش کالای پزشکی نیز به دلیل فرار از مالیات اقدام به فروش برخی اقلام دارویی نمی کنند و در موضوع شیرخشک نیز دیگر داروخانه ها به دلیل نداشتن سود مناسب تمایلی به فروش شیر خشک ندارند اما من این کار انجام می دادم و خوشحالم که به مردم خدمت کردم.
متهم پرونده اختلال در امور اقتصادی تصریح کرد: زمانیکه مامورین وارد انبار من شدند تنها ایرادی که وجود داشت بی نظمی انبار بود که آن هم به دلیل انبارگردانی و بررسی موجودی روی داده بود اما مشکلی برای نگهداری کالا نداشتیم.
کاظمی یادآور شد: سیستم رطوبت در انبار مناسب بود اما متاسفانه زمانیکه دارایی انبار را تخلیه می کردند تمامی داروها و شیرخشک را با کامیون بدون سقف در زیر نور خورشید حمل کردند.
وی افزود: تمامی مدارک خرید دارو و فروش با نرخ مناسب موجود است که در آینده ارائه خواهم داد.
در ادامه رئیس جلسه چند مرتبه از متهم سئوال کرد که آیا موجودی انبار شما ۴۲ میلیارد ریال بوده است یا خیر که متهم نیز با شک اعلام کرد که از موجودی انبار خود اطلاع دقیقی ندارم اما فکر نمی کنم بیشتر از ۳ میلیارد تومان باشد.
در پایان جلسه، قاضی پرونده به متهم و وکیل مدافع ۵ روز زمان داد تا مدارک خود را به دادگاه ارائه کند.
منبع: مهر

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن