عکس‌های سلفی تا کنون ۲۵۹ جوان را کشته است!

دنیاک: در سال های اخیر آمار نشان می دهد که تعداد بسیار زیادی از کاربران گوشی های موبایل به دلیل گرفتن عکس های سلفی جان خود را از دست داده اند. به گزارش CNBC، زمانی که برای اولین بار گوشی های هوشمند به دوربین جلو مجهز شدند، شاید کمتر کسی پیش بینی می کرد که این نوع عکس گرفتن چنان از محبوبیت و استقبال بی نظیری از سوی کاربران روبرو شود که برخی حتی برای گرفتن یک عکس سلفی جان خود را از دست دهند. با الی گشت همراه باشید تا به بررسی دلایل مرگبار بودن عکس های سلفی در بین جوانان بپردازیم.

عکس های سلفی در بین جوانان

جالب است بدانید که در سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی آماری از تعداد افرادی که برای گرفتن عکس های سلفی جانشان را از دست داده‌اند، بیشتر از حملات کوسه ها به انسان بوده است. این آمار اگرچه بسیار عجیب و دور از ذهن است اما واقعیتی تلخ است. بر اساس جدید ترین آمارهای منتشر شده در این خصوص، بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷ میلادی میزان مرگ و میر ناشی از گرفتن عکس های سلفی در بین جوانان در جهان، تعداد ۲۵۹ نفر ثبت شده است که طبق گزارش ها اکثر جان باختگان دارای رده سنی ۲۰ و ۲۱ ساله هستند.

عکس سلفی در بین جوانان

مکان های تاریخی، توریستی و گردشگری که از منظر کاربران گوشی های هوشمند شگفت انگیز و دارای هیجان هستند و جاهایی که آنها می خواهند از حضور خود در چنین جایی خاطره ای ماندگار ثبت کنند یا قصد دارند با ارسال و انتشار تصویری از خود که بر روی یک لبه پرتگاه یا شیب خطرناک کوه و آبشار ایستاده است، در صفحه های شخصی یا شبکه های اجتماعی، دوستان و دنبال کنندگان خود را تحت تاثیر قرار دهند، عواملی هستند که موجب می شود تا خود را در معرض خطر مرگ و میر ناشی از گرفتن عکس های سلفی قرار دهند.

سلفی در بین جوانان

به استناد این آمار ارائه شده، می توان به عمق فاجعه ای که تکنولوژی برای کاربران گوشی های هوشمند مجهز به دوربین جلو به ارمغان آورده است، پی برد و افراد بسیاری برای آنکه عکس های هیجان انگیز و عجیب و غریب از محلی که به آن سفر کرده اند، ثبت کنند، خود را در معرض خطرهای بزرگی همچون ایستادن در لبه پرتگاه ها و تیغه کوه های بلند و همچنین در بالای پنجره ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها قرار داده اند. در حقیقت اعکس های سلفی در بین جوانان از زمانی که باب شدند، همچنان در حال قربانی گرفتن می باشند.

گرفتن عکس سلفی در بین جوانان

آمار منتشر شده از بیشترین میزان مرگ و میر و تلفات ناشی از عکس های سلفی در بین کاربران موبایل در کشورهایی از قبیل هندوستان، روسیه، ایالات متحده آمریکا و پاکستان خبر می دهد. حال اتفاقات ناگوار از پی گرفتن عکس های سلفی در کنار فهرست سایر اتفاقات و رخدادهای مرگ آور جهان مثل غرق شدن و تصادفات رانندگی، جای گرفته است.

گرفتن عکس سلفی خطرناک

همین موضوع باعث شده است که در بسیاری از مکان ها و جاذبه های خطرناک، پلیس و ماموران امنیتی با نصب تابلوی “سلفی ممنوع”، از گرفتن چنین عکس هایی به وسیله مردم جلوگیری کنند و از آنها درخواهش کنند که جهت حفظ جان خود و دیگران این مسئله را جدی بگیرند.

منبع: الی گشت

 

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن