طرز تهیه میلک شیک طالبی، نوشیدنی همراه با بستنی

میلک شیک (Milkshake) نوشیدنی است که پایه اصلی آن شیر و بستنی است. در تهیه این نوشیدنی از طعم دهنده‌های متفاوتی استفاده می‌شود، از اینرو انواع مختلفی از آن عرضه می‌گردد. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه میلک شیک طالبی را شرح دهیم.
طرز تهیه میلک شیک طالبی، نوشیدنی همراه با بستنی


ستاره | سرویس آشپزی – 
میلک شیک طالبی یک نوشیدنی سرد و مناسب برای روزهای گرم است که با مواد اولیه نسبتا ساده، طعمی بی نظیر را فراهم می‌کند. طرز تهیه انواع میلک شیک تقریبا مشابه است و فقط در طعم دهنده‌هایی که بکار می‌رود، تفاوت دارند. از آنجا که از مواد طبیعی برای تهیه این نوشیدنی استفاده می‌شود، می‌توانید آن را برای فرزندان‌تان نیز درست کنید.

مواد لازم برای تهیه میلک شیک طالبی

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه این نوشیدنی را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

مواد لازمطالبی۱ عددشیر۲ لیوانبستنی طالبیبه میزان لازمبستنی وانیلیبه میزان لازم


چند نکته:

 • در صورت تمایل و برای خوش طعم شدن هر چه بیشتر این نوشیدنی،‌ می‌توانید ۸ الی ۱۹ عدد توت فرنگی هم استفاده کنید.
 • ترجیحا از شیر پرچرب استفاده نمایید.

اگرچه با دیدن مواد اولیه شاید فرض شود این نوشیدنی تا حد زیادی به انواع گلاسه شباهت دارد، اما در مزه کاملا متفاوت هستند. هنگام تهیه گلاسه، شیر فقط به مواد اضافه می‌شود، ولی در تهیه انواع میلک شیک، شیر با طعم دهنده (در اینجا طالبی) و بستنی کاملا مخلوط می‌گردد تا طعم تمام مواد اولیه با یکدیگر ترکیب شود.

هنگام میل کردن گلاسه می‌توانید طعم مواد بکار رفته را جداگانه حس کنید، اما در میلک شیک به دلیل اینکه مواد کاملا مخلوط شده‌اند، طعم هیچکدام به طور جداگانه حس نمی‌شود و فقط مزه‌ای جدید که حاصل ترکیب اجزای نوشیدنی است را حس خواهید کرد.

طرز تهیه میلک شیک طالبی

میلک شیک طالبی

 • بستنی طالبی و وانیلی را با یکدیگر مخلوط کنید و در فریزر قرار دهید.
 • طالبی را پوست بگیرید و به قطعات کوچک‌تر برش بزنید.
 • طالبی خرد شده را درون مخلوط کن بریزید و شیر را به آن اضافه کنید و مخلوط نمایید تا کاملا یک دست شوند.
 • اگر تمایل دارید از توت فرنگی نیز در این نوشیدنی استفاده کنید، وقتی شیر و طالبی کمی با یکدیگر مخلوط شدند، توت فرنگی‌ها را نیز درون مخلوط کن بیندازید و دوباره مواد را با یکدیگر مخلوط کنید.
اکنون ۵ اسکوپ بزرگ از بستنی وانیلی و طالبی را که با یکدیگر مخلوط کرده بودید، به مواد درون مخلوط کن اضافه نمایید.
 • مجددا مواد را مخلوط کنید.

اکنون میلک شیک طالبی آماده است و باید آن را سرو نمایید. برای تزیین این نوشیدنی می‌توان چند برش طالبی و توت فرنگی روی لبه لیوان قرار داد.

چند نکته:

 • حتما شیر و طالبی را همراه هم در مخلوط کن بریزید، در غیر اینصورت نوشیدنی طعم مورد نظر را نخواهد داشت.
 • در صورت استفاده از توت فرنگی، برگ‌های آن را حتما جدا کنید.
 • بعد از آنکه بستنی را به مواد اضافه و مخلوط کردید، اگر مایع حاصل شل بود به آن بستنی بیشتری اضافه کنید و اگر سفت بود به آن شیر بیفزایید.
 • نام این نوشیدنی به معنی شیر زده شده است، بنابراین باید تمام مواد با یکدیگر مخلوط گردند؛ اما از آنجا که بستنی سریع آب می‌شود، قبل از اضافه کردن آن باید شیر، طالبی و توت فرنگی کاملا مخلوط و یک دست شده باشند.
طرز تهیه میلک شیک

طعم توت فرنگی با مابقی مواد بکار رفته در میلک شیک طالبی هماهنگی بسیاری دارد. به همین دلیل بهتر است در تهیه این نوشیدنی، توت فرنگی نیز بکار ببرید. استفاده از توت فرنگی نه تنها باعث خوش طعم‌‌تر شدن میلک شیک طالبی می‌شود، بلکه رنگ زیبایی نیز به این نوشیدنی می‌بخشد.

به همین سادگی می‌توانید یک نوشیدنی مقوی و بسیار خوش طعم را تهیه کنید که در آن از مواد نگهدارند نیز استفاده نشده است و به دلیل داشتن میوه (طالبی و توت فرنگی)، شیر و بستنی منبع غنی از ویتامین و کالری است. حتی می‌توانید برای میان وعده بین صبحانه و ناهار از این میلک شیک استفاده کنید و انرژی مضاعفی برای کارهای روزمره داشته باشید.

Content retrieved from: http://setare.com/fa/news/22395.

zaerbanner shamimbanner
برچسب ها
اپلیکیشن های کاربردیzaerbanner shamimbanner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن